Masz Operę? Koniecznie włącz ochronę przed skryptami kopiącymi kryptowalutę

Jakiś czas temu kilkukrotnie informowaliśmy o nowym problemie wykreowanym przez kryptowaluty, a dokładnie rzecz ujmując przez skrypty JavaScript, które są wykorzystywane do wydobywania kryptowalut za pośrednictwem mocy obliczeniowej komputerów użytkowników. Nie zawsze za ich zgodą lub wiedzą.

Deweloperzy przeglądarki Opera dla komputerów, VR360, Oculus i Chromecast od wersji 50 udostępnią już niedługo domyślnie wbudowaną funkcję „anti-Bitcoin”.

Funkcja "anti-Bitcoin" jest już dostępna w wersji beta przeglądarki Opera.

To jeszcze nie wszystko. Obecna stabilna wersja Opery oznaczona jest numerem 49, więc już teraz deweloperzy postanowili zaktualizować swój wbudowany mechanizm blokujący reklamy o niechciane skrypty JavaScript, które mogłyby nadmiernie wykorzystywać moc obliczeniową urządzenia — niekoniecznie PC. Aby skorzystać z tego mechanizmu, wystarczy włączyć funkcję „blokowanie reklam” w ustawieniach przeglądarki „opera://settings”.

Użytkownicy pozostałych przeglądarek mogą skorzystać z blockera uBlock lub przeczytać nasz poradnik, w którym pomagamy chronić się przed JavaScript’owymi koparkami kryptowalut.

W nowym roku pamiętajcie, że kopanie kryptowaluty możliwe nawet przy „wyłączonej” przeglądarce. A jeżeli przytrafi wam się ta niemiła sytuacja obdarowania kogoś swoją mocą obliczeniową, to pamiętajcie, że polskie serwisy internetowe, w tym urzędy gmin również mogą maczać w tym palce (nieświadomie).Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej