“Masz przejebane" to wiadomość e-mail, którą otrzymują przypadkowe osoby

Codziennie otrzymujemy bardziej i mniej ciekawe informacje od użytkowników na temat fałszywych wiadomości e-mail, ale naprawdę rzadko zdarza się, aby ktoś w tak wulgarny przedstawiał swoje żądania. Tak naprawdę może chodzić o zupełnie coś innego. I nie — nie „masz przejebane”. To po prostu spam jak każdy inny, którego celem może być zaszkodzenie właścicielowi (Piotrowi Grodkowskiemu) podanych numerów telefonów.

Oryginalna wiadomość:

Może się przedstawie. Jestem Piotr i od Września ubiegłego roku podsłuchuje WSZYSTKIE twoje rozmowy, mam dostęp do wszystkich SMS, komunikatorów i haseł kont internetowych, jak również do historii przeglądanych stron.

Jak tego dokonałem? Włamałem się na twój telefon i zainfekowałem go exploitem, który automatycznie przekazywał mi wszystkie twoje dane na mój serwer.

NIE ŁADNIE! NIE ŁADNIE!.. Mam na ciebie sporo!

Jak nie chcesz iść siedzieć, to lepiej się ze mną skontaktuj.

Przygotuj się na spory wydatek jak nie chcesz abym z tym poszedł na policję ty KURWO.

Mam wszystkie twoje:
– zdjęcia i filmy,
– rozmowy (i nie tylko, mogłem cie podsłuchiwać w tle przez cały ten czas),
– smsy i dane z komunikatorów,
– historie przeglądanych stron,
– hasła do kont internetowych

Jak chcesz te dane odzyskać i powstrzymać mnie przed pójściem z tym napolicję, to zadzwoń.
Nie odpisuje na email.

Masz tydzień czasu.

Z poważaniem,
Piotr Grodkowski
tel: 535 487 145
tel2: 531 353 333

Screen zaczerpnięty z zaufanatrzeciastrona.pl:

masz przejebane

Nie ma sensu, aby dyskutować z autorem wysyłającym spam. Po prostu zalecamy zignorowanie tej wiadomości i jeśli p. Piotr Grodkowski naprawdę jest osobą poszkodowaną, to prosimy o nie nękanie go na podane numery telefonów.

Tagi


Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej