"McAfee Security" znika z rynku - Intel Security następcą marki

Wiceprezes ds. międzynarodowego marketingu firmy McAfee - Gary Davis ogłosił, że Intel odrywa się od marki McAfee i rebrandinguje nazwę programów na "Intel Security".

Szaleńcze poczynania Johna McAfee, założyciela firmy McAfee Security, spowodowały, że Intel ma już dość jego wybryków i ekscesów za sprawą podejrzeń m.in o zabójstwo czy zażywanie narkotyków. Sam John już od równych 20 lat nie uczestniczy w rozwoju i pracy na rzecz dobrego imienia firmy McAfee, co więcej - jest już niechcianą postacią przez Intela, który wykupił udziały firmy McAfee w 2010 roku za 7,5 miliarda dolarów.

Poniższy film umacnia przysłowie, że "zły to ptak, co własne gniazdo kala".

 

Oprogramowanie antywirusowe pozostanie bez zmian, z wyjątkiem zmiany nazwy z McAfee Security na Intel Security. Charakterystyczna czerwona tarcza McAfee pozostanie, a niektóre składniki programu będą udostępniane za darmo. Szczegóły zostaną podane w najbliższych miesiącach a rebranding ma zostać wykonany jeszcze w tym roku.

Sam John tak skomentował tą decyzję dla BBC:

Jestem wdzięczny Intelowi, że nie będę miał nic wspólnego z tym najgorszym oprogramowaniem antywirusowym na świecie. To nie są moje słowa, ale słowa milionów wściekłych użytkowników." - trzeba przyznać, że ziarnko prawdy w tym jest.

Intel planuje również wprowadzić nową aplikację mobilną Device Protection jeszcze w tym roku.

źródło: cnet.comZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej