McAfee zablokuje pobieranie pirackich plików

McAfee jako pierwszy producent oprogramowań antywirusowych, opatentował najnowszą technologię ochrony konsumentów przed pobieraniem nielegalnych plików. Nowa funkcja blokująca dostęp do witryn zawierających nielegalne oprogramowanie zostanie wcielona w moduł SiteAdvisor, a korzystać będą z niej mogli najprawdopodobniej zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi. McAfee ma nadzieję, że nowa funkcjonalność pozwoli na edukację internautów w zakresie pobierania tylko udostępnionych zgodnie z prawem elementów . 

Jak sądzicie, czy zastosowanie takiej usługi wśród polskich użytkowników okaże się sukcesem?Komentarze

andrzej jajko wt., 29-04-2014 - 11:43

fajnie ale ciekawe w jakim stopniu to będzie działało

Kulesz wt., 29-04-2014 - 11:44

"McAfee ma nadzieję, że nowa funkcjonalność pozwoli na edukację internautów w zakresie pobierania tylko udostępnionych zgodnie z prawem elementów ." Taaak edukację :)

McAlex wt., 29-04-2014 - 11:45

Już teraz pojawia się ostrzeżenie przed odwiedzeniem witryn rozpowszechniających np. torrenty.

Kulesz śr., 30-04-2014 - 11:45

A jak to sie ma do polskiego prawa? Udostępnianie jest chyba dozwolne jak ktos uzywa tego do robienia kopii czy cos takiego.

McAlex czw., 01-05-2014 - 11:46

Ale tu nie o to chodzi. McAfee nie blokuje strony na "amen". Po prostu wyświetla się komunikat i jest opcja powrócenia w inne miejsce lub przejścia dalej. O wszystkim decyduje użytkownik. Podobnie jest z witrynami phishing/malware.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej