Nowy darmowy antywirus Kaspersky 365 ¼ - na razie tylko po rosyjsku

Rosyjski producent oprogramowania antywirusowego udostępnił nowy produkt, który prawdopodobnie przeznaczony będzie wyłącznie do ochrony użytkowników domowych. Piszemy „wyłącznie”, ponieważ na obecną chwilę nie jest do końca klarowna sytuacja z licencjonowaniem.

Z informacji, jakie odczytujemy z zainstalowanego oprogramowania dowiadujemy się, że Kaspersky 365 ¼ BETA (lub inaczej Kaspersky Antivirus Free) zapewni użytkownikom ochronę w czasie rzeczywistym, która bazuje na technologiach w chmurze. Jak łatwo się domyślić, różnice pomiędzy Kaspersky 365 ¼, a produktami płatnymi są znaczne. „Limitowana wersja” Kaspersky Antivirus Free 16.0.0.667 jest pozbawiona większości dodatkowych funkcjonalności, jednak zdaniem Eugene Kaspersky’ego, wersja ta w zupełności sprawdzi się jako podstawowa ochrona komputera domowego.

Jeżeli jesteśmy już przy ochronie, warto chociażby wspomnieć, że rozwiązanie wyposażone jest w niezbędne składniki, które zostały zaczerpnięte z produktów płatnych. Znajdziemy tutaj:

1. File Anti-Virus - Ochronę w czasie rzeczywistym, która uruchamia się podczas ładowania systemu operacyjnego, pozostaje w pamięci RAM komputera oraz skanuje wszystkie zapisywane, uruchamiane pliki oraz podłączone dyski.

2. Mail Anti-Virus - Skaner przychodzących i wychodzących wiadomości e-mail włącznie ze sprawdzaniem niebezpiecznych obietków.

3. Web Anti-Virus - Przechwtywanie i blokowanie skryptów na stronach internetowych, które stanowić mogą zagrożenie dla komputera. Moduł ten monitoruje całych ruch przeglądarka<->serwer www i blokuje dostęp do niebezpiecznych stron internetowych.

4. IM-Virus – Moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo podczas korzystania z komunikatorów (skrót IM pochodzi od Instant Messenger).

Na dzień dzisiejszy Kaspersky 365 ¼ przeznaczony jest wyłącznie dla Rosjan. W przyszłości produkt ten zawita także na runkach globalnych.

Kaspersky will be 365 1/4 only in Russian.As a result of "pilot" will distribute the product in other cultural environments, and in the future - at the global level.

Udostępnienie darmowej ochrony może być korzystne z punktu widzenia końcowego klienta, ale także samego producenta. Dlaczego?

  • Po pierwsze zyskają na tym sami użytkownicy domowi, którzy często korzystają z kiepskiego darmowego oprogramowania lub w cale z niego nie korzystają.
  • Po drugie zyska cała społeczność użytkowników i klientów biznesowych Kaspersky, która często nieświadomie za pomocą Kaspersky Security Network „wymienia się” między sobą informacjami o zagrożeniach (tzw. kolektywna inteligencja – coś na zasadzie systemu rozproszonego z informacjami o zagrożeniach w sieci).
  • Po trzecie zyska sam producent, który z pewnością zdobędzie jeszcze większe grono zwolenników swojego oprogramowania. 

Instalator Kaspersky 365 ¼ możecie pobierać bezpośrednio z tej strony. Producent nie podaje na jakie systemy przeznaczona jest  aplikacja. Zakładamy w ciemno, że od XP SP3 lub Windows Vista do Windows 10.Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej