Podział firmy Symantec na dwie odrębne spółki

Symantec - producent znanego na całym świecie rozwiązania antywirusowego Norton dla firm i konsumentów zapowiedział podział swojej firmy na dwie odrębne spółki giełdowe. Jedna z nich zajmować się będzie nadal bezpieczeństwem i sprzedażą produktów Norton, druga skoncentruje się na zarządzaniu informacją (Information Management).

Działalność firmy zostanie synergicznie połączona trzema oddzielnymi strategiami rozwoju: Pierwsza z nich dostarczać będzie jednolitą platformę bezpieczeństwa, zintegruje informacje o zagrożeniach płynących z produktów Norton i zwiększy analizę zagrożeń. Druga, dzięki symulacji zagrożeń i szkoleniom prowadzonym przez specjalistów bezpieczeństwa zwiększy możliwości wsparcia technicznego. Trzecia uprości i zintegruje portfolio Symanteca poprzez konsolidację produktów marki Norton w jedną ofertę kierowaną do klienta końcowego, na którą składać się będzie rozszerzenie ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami APT i możliwość zapobiegania utracie danych (Data Leak Prevention).

CEO Symanteca powiedział:

"Zarządzanie bezpieczeństwem i informacjami wymaga różnych strategii, ukierunkowanych inwestycji i innowacyjnego podejścia. Separacja Symateca do dwóch niezależnych spółek zapewni elastyczność i pozwoli skupić się nad rozwojem."

"Firma w przeciągu ostatnich lat stała się zbyt duża. Trudności jakie towarzyszą zarządzaniu i pracami nad rozwojem produktów powodują wiele kłopotów. Synergiczne połączenie obu spółek pozwoli nadążać za tempem innowacyjności w wielu dziedzinach bezpieczeństwa.”

Całą transformację Symantec planuje zakończyć do końca grudnia 2015 roku.

Źródło: [ 1 ], [ 2 ]Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej