Powstał nowy zespół reagowania na incydenty komputerowe dotyczące systemów przemysłowych

Współczesne cyberbezpieczeństwo wymaga nie tylko najlepszej technologii, ale również najnowszych danych analitycznych dotyczących zagrożeń, zwłaszcza że cyberprzestępcy atakują również obiekty infrastruktury krytycznej. Realizując swoją misję dzielenia się wiedzą dotyczącą cyberbezpieczeństwa, Kaspersky Lab powołał zespół reagowania na incydenty komputerowe dotyczące systemów przemysłowych (pod nazwą Kaspersky Lab ICS-CERT), który zachęca do współpracy podmioty z sektora infrastruktury krytycznej, dostawców i instytucje rządowe. Poprzez ICS-CERT Kaspersky Lab chce podzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem w zakresie ochrony systemów przemysłowych oraz koordynować wymianę wiedzy dotyczącej zagrożeń i metod ochrony między wszystkimi zainteresowanymi stronami.

Zespół reagowania na incydenty komputerowe dotyczące systemów przemysłowych to specjalny projekt firmy Kaspersky Lab, w ramach którego oferowany będzie szeroki wachlarz usług informacyjnych — od informacji analitycznych dotyczących najnowszych zagrożeń, incydentów naruszenia bezpieczeństwa oraz strategii łagodzenia ryzyka po reagowanie na incydenty, konsultacje i usługi związane z prowadzeniem dochodzeń. Oprócz udostępniania najnowszych danych analitycznych dotyczących zagrożeń i luk w zabezpieczeniach przemysłowa jednostka CERT Kaspersky Lab będzie również dzieliła się swoim doświadczeniem dotyczącym przestrzegania przepisów. Jako projekt niekomercyjny, ICS-CERT będzie udostępniał informacje i wiedzę swoim członkom bezpłatnie.    

Procent atakowanych celów w poszczególnych państwach w ostatnich tygodniach. 

Powołany przez Kaspersky Lab zespół reagowania na incydenty komputerowe dotyczące systemów przemysłowych zaprasza do współpracy nowych członków oraz wszystkie zainteresowane strony z całego świata. Informacje dotyczące członkostwa, warunków oraz podejścia Kaspersky Lab do współdzielenia danych analitycznych są dostępne na oficjalnej stronie internetowej: https://ics-cert.kaspersky.comZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej