​Schellshock Detector. Ochrona urządzeń przed podatnością Bash Bug od Trend Micro – za darmo dla Windows, Android i Mac OS X

Trend Micro, światowy lider w dziedzinie oprogramowania i rozwiązań bezpieczeństwa wydając bezpłatne narzędzie Schellshock Detector do skanowania stron internetowych i ochrony serwerów, podjął aktywne działania w celu złagodzenia negatywnych skutków powodowanych przez podatność Bash Bug. Luka ta niekorzystnie wpłynęła na bezpieczeństwo ponad 500 milionów urządzeń z dostępem do sieci internet – komputery, telefony, routery i urządzenia medyczne.

Bezpłatne narzędzie, które powiadomi użytkownika o witrynie internetowej zawierającej lukę do pobrania jest na tej stronie. Wystarczy podać dowolny adres e-mail (pobieranie możliwe jest bez potwierdzenia @). Użytkownicy Windowsa z Internet Explorer i Google Chrome otrzymają ochronę przeglądarki poprzez instalację wtyczki. Użytkownicy Androida aplikację mogą pobrać z tej strony z Google Play.

Więcej informacji o Shellshock na Niebezpieczniku oraz na przygotowanej infografice przez Trend Micro.Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej