Silnik antywirusowy Arcabit dołącza do VirusTotal

Dobra wiadomość nie tylko dla producenta polskiego oprogramowania Arcabit, ale także dla nas wszystkich – użytkowników globalnej sieci Internet. Producent Arcabit poinformował, że jego silnik antywirusowy został dołączony do listy skanerów serwisu VirusTotal i od teraz będzie pomagał wszystkim zainteresowanym w identyfikacji szkodliwego oprogramowania.

Z przyjemnością informujemy, że skaner Arcabitu- który jest hybrydą własnego skanera oraz rozwiązania BitDefender, znalazł się na liście skanerów serwisu VirusTotal.

Przykładowa analiza szkodliwego pliku już z silnikiem Arcabit:
https://www.virustotal.com/pl/file/e42617c5cdfcf4612bcf0e8fef74d9614d4c8a4108093b65aa49554ac84b9bdd/analysis/1433322018/

Serwis VirusTotal, który jest obecnie w posiadaniu Google dostarcza informacje i szeroką analizę na temat pliku oraz jego „zachowania” w systemie, która budowana jest na podstawie 57 silników antywirusowych. Od pewnego czasu umożliwia także skanowanie linków URL, które analizowane są przez 63 silniki różnych producentów.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do artykułu „VirusTotal od kuchni”, który wyjaśnia jak działa VirusTotal i dlaczego nie może być wykorzystywany w porównawczych testach antywirusowych. Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej