Sophos Email Appliance chroni skrzynki pocztowe uruchamiając nieznane pliki w sandboxie

Sophos światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa sieci i urządzeń końcowych, ogłosił zaimplementowanie do Sophos Email Appliance - Sophos Sandstorm, zaawansowanej technologii nowej generacji, której celem jest szybkie i skuteczne wykrywanie zagrożeń, blokowanie ich oraz reagowanie na nieustannie zmieniające się i coraz bardziej wyrafinowane cyberataki. 

Sophos Sandstorm to technologia zabezpieczająca przed zagrożeniami APT oraz atakami typu ‘zero day’. Firmy, aby lepiej chronić skrzynki pocztowe działające na różnych platformach i urządzeniach mobilnych, obok tradycyjnej ochrony potrzebują również działań typu ‘signaturless’. W dzisiejszych czasach, zagrożenia są już projektowane tak, aby uniknąć lub przynajmniej opóźnić wykrycie poprzez stosowanie różnych technik polimorficznych i maskujących. Cyberprzestępcy coraz częściej podejmują szereg proaktywnych działań w celu namierzenia, sprawdzenia i złamania powziętych przez firmę środków ochronnych np. poprzez przesłanie załącznika zawierającego malware dodanego do wiadomości e-mail. Sophos Sandstorm wykorzystuje zaawansowaną technologię chmury, aby wyizolować i oznaczyć tego typu zagrożenia, zanim przedostaną się one do sieci firmowej. Ponadto, dostarcza on w razie potrzeby szczegółowe raporty i analizy dotyczące danego zagrożenia do menedżerów IT w celu podjęcia dalszych działań.

Sophos Sandstorm to rozwiązanie łączące działania profilaktyczne, wykrywające i kontrolujące w jednym, powstałe w celu ochrony przed atakami z wykorzystaniem metod inżynierii społecznej wspartych zupełnie nowymi formami złośliwego oprogramowania w celu przedostania się do sieci firmowej, powiedział Bryan Barney, Wiceprezes i Dyrektor Generalny w Sophos Network Security Group.

Utrzymanie zagrożeń z dala od sieci jest pierwszą, decydującą linią obrony. Sophos Sandstorm automatycznie izoluje dane aby sprawdzić czy są one bezpieczne, zapewniając im natychmiastową, dodatkową warstwę ochronną. Zaawansowane technologie są  często zbyt kosztowne i wymagają ogromnej wiedzy do implementacji oraz zarządzania tymi narzędziami. SOPHOS zmienia tę sytuację poprzez dostarczanie wszystkim przedsiębiorstwom dostępu do zaawansowanej, innowacyjnej ochrony, która jest niedroga i łatwa do wdrożenia – dodaje Barney.

źródło: SophosZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej