Stara, nowa Avira

Niemiecka Avira wzorem McAfee czy Symantec, zaprzestaje wydawania aplikacji w cyklu rocznym. Oznacza to, że kolejne wersje pojawią się zaraz po tym, jak zostaną przygotowane niezbędne poprawki lub wdrożone nowe moduły. Nazwy rocznikowe będą zapewne (podobnie jak u konkurentów) pełnić funkcję jedynie reklamową.

Producent zaprezentował nowe wydanie popularnych na całym świecie aplikacji oznaczone numerem14.0.0.263.

Najważniejsze zmiany:

1. Nowe nazewnictwo produktów. Odpowiednio:

  • Avira Free Antivirus
  • Avira Antivirus Suite
  • Avira Internet Security Suite
  • Avira Family Protection Suite
  • Avira Ultimate Protection Suite
  • Avira Professional Security
  • Avira Server Security

2. Zastąpienie Avira Firewalla zaporą systemową (od Visty wzwyż).

3. Wyeliminowanie modułu lokalnego Backupu i zastąpienie go darmową kopią zapasową w chmurze z limitem 5 GB, a w przypadku programu Avira Ultimate Protection Suite - 200 GB.

4. Wprowadzenie funkcji System Speedup (najprawdopodobniej jako osobny produkt), dostępnej od wersji Internet Security Suite wzwyż, przyspieszającej działanie systemu operacyjnego.

5. Zaawansowana pomoc techniczna dostępna w przypadku płatnych aplikacji.

6. Całkiem nowy produkt Family Protection mający ustrzec małoletnich internautów przed szkodliwymi treściami, łącząc to z maksymalną obroną przez zagrożeniami.

Pozostałe moduły - ulepszone, większa sprawność działania. Produkt dostępny tylko w językach angielskim i niemieckim.

Dostęp:

betacenter.avira.comZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej