Test 15 rozwiązań do blokowania spamu

Virus Bulletin opublikował kwartalne wyniki z testu 15 rozwiązań antyspamowych, które zostały przeprowadzone od 23 czerwca do 8 lipca 2015 roku.
Testowane rozwiązania

 1. Axway MailGate 5.3.1,
 2. Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2,
 3. Egedian Mail Security,
 4. ESET Mail Security for Microsoft Exchange Server,
 5. Fortinet FortiMail,
 6. GFI MailEssentials,
 7. IBM Lotus Protector for Mail Security,
 8. Kaspersky Security 8 for Linux Mail Server,
 9. Libra Esva 3.4.1.0,
 10. McAfee SaaS Email Protection,
 11. OnlyMyEmail’s Corporate MX-Defender,
 12. Scrollout F1,
 13. Sophos Email Appliance,
 14. Spamhaus w trzech odmianach,
 15. SpamTitan 6.00,
 16. ZEROSPAM.

Virus Bulletin, aby sprawdzić skuteczność ochrony przed spamem, jak zwykle wysyłał niechciane wiadomości do skonfigurowanego serwera PowerEdge firmy Dell, które następnie przechodziły przez antyspamowe filtry wyżej wymienionych rozwiązań.

Z opublikowanych wyników badań na [ tej stronie ] dowiadujemy się, że do przeprowadzenia testu wykorzystano ponad 165000 e-maili. 156250 z nich było spamem, część dostarczył serwis spamfeed.me, a 327 były biuletynami.

Powyższa tabela przedstawia współczynnik skuteczności ochrony do liczby fałszywych alarmów. Im bardziej na prawo i w górę, tym lepiej.Komentarze

maciej77 wt., 06-10-2015 - 22:03

Tytuł nieco wprowadza w błąd - liczyłem na test programów do blokowania spamu w klientach poczty a nie na test przydatny tylko dla administratorów serwerów pocztowych...

Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej