Test 25 antywirusów mobilnych

Niemieckie laboratorium przetestowało 25 najpopularniejszych mobilnych antywirusów. Badanie miało na celu ocenić wykrywalność złośliwych aplikacji, wydajność oraz użyteczność testowanych programów.

W teście na ochronę wszystkie pakiety bezpieczeństwa miały za zadanie przeskanować prawie 9000 zainfekowanych aplikacji, z kolei w teście „użyteczności”, gdzie sprawdzana jest podatność na fałszywe alarmy, liczba bezpiecznych aplikacji była podobna. Prawie 6000 z nich pochodziło ze sklepu Google Play, a niecałe 3000 z innych nieoficjalnych źródeł.

Wyróżnionych zostało siedmiu producentów, których produkty zdobyły największą łączną liczbę punktów: Antiy, Baidu, Bitdefender, Cheetah Mobile (CM Security), ESET, Qihoo 360 i Sophos.

Zainteresowanych odsyłamy do artykułu Jak AV-TEST testuje antywirusy – metodologia i narzędzia.

Pełen raportZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej