Test 25 antywirusów mobilnych – maj 2015

Niemieckie laboratorium AV-Test opublikowało wyniki z testu 25 mobilnych programów antywirusowych dla systemu Android. W maju jako platformę testową wykorzystano najnowszą odsłonę Androida w wersji 5.1. Badanie zostało przeprowadzone na podstawie próbek zidentyfikowanych miesiąc przed testem.

Do testu sprawdzającego wydajność wykorzystano 2741 próbek złośliwego oprogramowania. Natomiast do testu, którego celem było zbadanie „użyteczności” – czyli wydajności i podatności na fałszywe alarmy zebrano 1969 aplikacji z Google Play oraz 977 aplikacji spoza oficjalnego źródła.

Podczas testu wszystkie programy antywirusowe miały dostęp do Internetu, więc mogły być aktualizowane w dowolnym czasie oraz korzystać z dobrodziejstw ochrony w chmurze.

Szczegóły:Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej