Test 27 antywirusów dla Androida

AV-Test od stycznia 2016 testował 27 mobilnych produktów bezpieczeństwa dla systemu Android. Testy odbywały się na ustawieniach domyślnych aplikacji antywirusowych i w każdej chwili mogły korzystać z opracowanych technologii w chmurze. Oprócz testu na ochronę, testowane produkty poddano badaniu na wydajność oraz użyteczność.

Antywirusy w teście na ochronę miały za zadanie przeskanować ponad 6500 próbek (3177 próbek z wirusami testowanymi w czasie rzeczywistym i 3496 próbek z wirusami odkrytymi w ciągu ostatnich 4 tygodni). 

Wynik na przykładzie aplikacji od AVG

W teście na użyteczność (usability) oceniano, jak bardzo aplikacja antywirusowa wpływa na stabilność i czy nie generuje fałszywych ostrzeżeń. W teście tym wykorzystano 3000 złośliwych aplikacji - 1974 próbki ze sklepu Google Play i 888 próbek pochodzących od firm trzecich.  

Wynik na przykładzie aplikacji Norton Mobile Security

Pełny raportZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej