Test programów antywirusowych w systemie Windows XP

Niezależne niemieckie laboratorium AV-Test opublikowało wyniki najnowszego testu oprogramowania antywirusowego, który został przeprowadzony w systemie Windows XP +SP3 od maja do czerwca br. W badaniu sprawdzano poziom ochrony, wydajność i liczbę fałszywych alarmów. 

Oceniono 23 najnowsze rozwiązania antywirusowe dla użytkowników domowych - darmowe oprogramowanie i pakiety Internet Security. Programy antywirusowe mogły być na bieżąco aktualizowane za pośrednictwem swoich usług w chmurze, więc mogły korzystać ze wszystkich swoich elementów ochronnych. Laboratorium AV-Test skoncentrowało sie na realistycznych scenariuszach testowych i rozwiązaniach kontrolujących rzeczywiste zagrożenia. 

Jednym z najważniejszych kryteriów oceny, które wykorzystuje AV-Test do testowania oprogramowania antywirusowego jest ochrona, wydajnosć rozwiązania podczas wykonywania podstawowych codziennych zadań na komputerze oraz użyteczność, w której bada się liczbę fałszywych alarmów. 

* Microsoft Security Essentials nie brał udziału w teście. Służył jako "podstawka" do ochrony systemu.

Pełne wyniki dostępne są na http://www.av-test.org/en/hom… w zakładce Windows XP.Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej