Test przeglądarek

Badanie miało na celu sprawdzenie jak skutecznie przeglądarki internetowe chronią użytkownika podczas korzystania z zasobów Internetu. Aby to sprawdzić wykonywaliśmy codziennie testy przez 10 dni na 400 próbkach.

Pierwszy test A zawierał listę 20 linków, których odnośniki prowadziły bezpośrednio do plików wykonywalnych: trojany, spyware, dialery, exploity, rootkity, keyloggery, fałszywe antywirusy, niepożądane i zainfekowane adware, backdoory, jak również inna złośliwa zawartość w plikach Javascript. Po skopiowaniu linku do przeglądarki następowało bezpośrednie ściągnie pliku. Jeśli przeglądarka nie zablokowała strony lub zapisanego pliku, test na pojedynczym linku był niezaliczany.

[ pobierz ]Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej