Unikalne nagranie Anny Przybylskiej - scam na Facebooku, "nie lub tego"

AVG Polska na swoim blogu ostrzega użytkowników o fałszywej kampani, która pojawiła się na Facebooku po śmierci znanej polskiej aktorki Anny Przybylskiej. Użytkownicy, którzy "polubili" film mogą stać się ofiarami płatnej sybskrypcji SMS pożerającej wirtualną gotówkę z konta telefonicznego.

Oczywiście wielu naszych użytkowników domyśla się, że jest to zwykłe oszustwo mające na celu wyłudzenie pieniędzy od ofiar. Cyberoszuści są w posiadaniu rzekomych unikalnych matreriałów z Anną Przybylską, które udostępnią wyłącznie po wysłaniu SMSa pod numer premium. Może skończyć się to tym, że kilka razy w tygodniu z Twojego konta zostanie pobrana pewna kwota pieniężna.

A co, jeśli ktoś zdążył już wysłać SMSa?

Pozostaje pogratulować naiwności. A tak na poważnie, niezwłocznie skontaktuj się z operatorem i zablokuj możliwość wysyłania SMSów na numery premium. Możesz to także zrobić nie wychodząc z domu poprzez konto internetowe u swojego dostawcy telekomuniacyjnego. Poinformuj także swoich znajomych, aby uważali na ten, oraz na podobny scam - Ferdynand Kiepski nie żyje.

Dziękujemy AVG za szybkie podzielenie się tą informacją.

źródło: blog.avg.plZapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej