Ważna aktualizacja dla Adobe Flash Player

Adobe wydało aktualizacje swoich programów: Flash Player oraz AIR. Powinniśmy zainstalować je natychmiast, gdyż naprawiają problem, który ma status krytyczny. Dotyczy to użytkowników wszystkich systemów operacyjnych włącznie z Mac OS i Linuksem. Krytyczny problem związany z adresowaniem pamięci odnalazło dwóch analityków bezpieczeństwa Google – wśród  nich jest nasz rodak Mateusz Jurczyk. W rezultacie tej słabości atakujący może przejąć kontrolę nad systemem użytkownika. Szczegóły tego problemu zostały opisane pod CVE-2013-3343. Problem ten dotyczy także produktu Adobe AIR. 

Aktualna wersja Flash Playera:

  • dla Windows nosi numer 11.7.700.224,
  • przypadku Linuksa i Mac OS X jest to 11.7.700.225,
  • dla Androida w wersji 4.x jest to 11.1.115.63, a w przypadku starszych wersji 11.1.111.59.

Bieżąca wersja Adobe AIR:

  • dla systemów Windows oraz Android nosi oznaczenie 3.7.0.2090,
  • natomiast w przypadku Mac OS X jest to wersja 3.7.0.2100.

Oczywiście nie jest to jedyna poprawka w aktualizacjach produktów Adobe – dokonano także pomniejszych usprawnień ww. produktów.Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej