Zbliża się koniec Adobe Flash Player. W końcu!

Adobe Flash Player w ostatnich miesiącach jakby się trochę zakamuflował. Nie odnotowaliśmy poważniejszych ataków z wykorzystaniem luki 0-day w tej archaicznej technologii. Pozostałe media techniczne także milczą na ten temat.

Nie zapomnieliśmy o Flash Playerze, wręcz przeciwnie. Już za dokładnie 2 lata Flash zostanie uśmiercony przez samą firmę Adobe. Taki oficjalny komunikat podano kilka miesięcy temu, ale warto o nim przypomnieć właśnie teraz, ponieważ Google Chrome od aktualnej wersji 69 wydanej 4 września 218 roku utrudnia korzystanie z Flasha.

Adobe flash player chrome zostanie usunięty z Chrome

W jaki sposób? Powoli przyzwyczaja użytkowników do Internetu bez multimedialnej wtyczki do przeglądarek internetowych i jednocześnie odtwarzacza animacji dystrybuowanego przez firmę Adobe.

Teraz w przeglądarce Chrome w wersji 69, aby skorzystać z Adobe Flash Player, trzeba za każdym razem aktywować wtyczkę. Chrome nie zapamiętuje ustawień użytkownika pomiędzy sesjami na stronie, chyba że zostaną zaakceptowane cookies. Czyli za każdym razem trafiając na stronę z widżetem Flash, ten się nie odtworzy automatycznie. Przeglądarka wyświetli komunikat z pytaniem o dalsze blokowanie wtyczki lub zezwolenie na działanie.

Nie jest to żadna strata. Zakręcony kurek z podatnościami na Adobe Flash Player sprawi, że Internet będzie bezpieczniejszy. Adobe Flash Player już w 2020 roku zostanie całkowicie porzucony przez producenta, w tym żadne aktualizacje bezpieczeństwa także nie będą udostępniane. Ale spokojnie. Na pewno do tego czasu technologia Adobe, która pamięta jeszcze XX wiek, zostanie usunięta.Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej