Zmień kolor Facebooka - malware zainfekowało już 10 000 użytkowników

Wzbudzanie zaufania, czyli popularny scam powrócił na Facebooka. Oszuści za pomocą aplikacji znowu namawiają użytkowników do zmiany kolorów. Naiwnym internautom zaserwują infekcję komputera i przejęcie fejsbukowego konta.

Badania potwierdziły, że złośliwe oprogramowanie kusi prostymi reklami, które pojawiają się w panelu bocznym Facebooka. Zamiast prowadzić do aplikacji, oczywiście odnośnik przekierowuje użytkownika do złośliwej strony internetowej, która infekuje komputery z Windowsem i Androidem (drive-by-download).  

Szacuje się, że dotąd 10 000 użytkowników Facebooka zostało dotkniętych "zmieniaczem kolorów", który z przerwami pojawiał się w ciągu ostatnich 2 lat.

Każdy nierozsądny internauta, który dał się nabrać i pobrał aplikację, jest natychmiast zobowiązany do usunięcia jej w ustawieniach Facebooka oraz przeskanowania komputera programem Malwarebytes Anti-Malware.

Test programów do usuwania szkodliwego oprogramowania.Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej