Poczta Polska zawarła porozumienie o współpracy z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni. Celem tego historycznego porozumienia jest doskonalenie kadr Poczty Polskiej oraz wspólne przygotowanie i prowadzenie przedsięwzięć wpisujących się w misję i potrzeby obydwu instytucji.
Prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot oraz kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht w imieniu Akademii Marynarki Wojennej zawarli porozumienie o współpracy obydwu podmiotów. To pierwsza tego typu zinstytucjonalizowana współpraca Poczty Polskiej z uznanym ośrodkiem akademickim.
Współpraca polegać będzie m.in. na testowaniu i wspólnym opracowywaniu zabezpieczeń sieci teleinformatycznych, ale również, co warto podkreślić, prowadzimy na uczelni studia podyplomowe z obszaru cyberbezpieczeństwa oraz wszelkiego rodzaju kursy, z których pracownicy Poczty Polskiej będą korzystać.
Skomentował prof. dr hab. Tomasz Szubrycht, rektor AMW w Gdyni.
Z początkiem września w Akademii Marynarki Wojennej powstało Morskie Centrum Cyberbezpieczeństwa. To przede wszystkim właśnie kadra tej jednostki zajmie się współpracą z Pocztą Polską.
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni prowadzi badania naukowe i dysponuje kadrami eksperckimi zdolnymi do opracowywania analiz, opinii i ekspertyz w rozległym zakresie. Uczelnia posiada status uczelni akademickiej i prawo do nadawania stopnia naukowego doktora.
Porozumienie zostało podpisane w trakcie organizowanej V. edycji konferencji naukowej pn. Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa organizowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Porozumienie Poczty Polskiej z AMW tworzy ramy do rozwijania dalszej współpracy.
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy