Firma badawczo-doradcza Forrester opracowała raport „The Forrester Wave: Enterprise Detection And Response, Q1 2020” we współpracy z technologicznymi i biznesowymi liderami z branży bezpieczeństwa. Badanie pokazuje ocenę aktualnych możliwości produktów zabezpieczających w zakresie realizowanej długoterminowej strategii, dostosowanej do coraz bardziej wymagających klientów.
Raport obejmuje korporacyjnych dostawców oprogramowania dla średniego i dużego biznesu. Wybrane rozwiązania mają zapobiegać zagrożeniom i wspomagać administratorów w zarządzaniu punktami końcowymi.
W ramach oceny systemów umożliwiających przedsiębiorstwom wykrywanie zagrożeń i reagowanie na nie (ang. EDR, Enterprise Detection and Response), firma Forrester oceniła 12 dostawców zabezpieczeń:
- Bitdefender
- BlackBerry Cylance
- CrowdStrike
- Cybereason
- Elastic
- Kaspersky
- McAfee
- Microsoft
- Palo Alto Networks
- SentinelOne
- Trend Micro
- VMware Carbon Black
Trzy firmy – Microsoft, CrowdStrike i Trend Micro uzyskały najwyższą możliwą ocenę w kategorii „dane telemetryczne z punktów końcowych” i „analiza zabezpieczeń”. W kategorii strategia najwyżej oceniono tych producentów za „wizję produktu” i „wydajność”. Natomiast w kategorii obecność rynkowa Microsoft, CrowdStrike i Trend Micro zostali najwyżej ocenieni jako producenci dostarczający najwięcej licencji do „klientów korporacyjnych”, a także za „przychody z linii produktów”.
Wiele firm, które dostarczają rozwiązania EDR, wychodzi z założenia, że dostarczane zabezpieczenia powinny wychodzić poza punkty końcowe, dlatego umożliwiają implementację wielowarstwowych funkcje wykrywania i reagowania, także w systemach poczty elektronicznej, aplikacjach chmurowych i w sieciach. Produkty tej klasy mogą pomóc przezwyciężyć ograniczenia firmowych zespołów ds. bezpieczeństwa, udostępniając im szczegółowy wgląd w logi z każdego punktu w sieci.
Dostęp do bezpłatnej, pełnej wersji raportu, przygotowała firma Trend Micro.
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy