Jest to druga edycja „Raportu bezpieczeństwa e-mail 2021” – zaktualizowana o nowe dane, które w doskonały sposób zostały przygotowane przez zespół ekspertów EmailLabs. Pracownicy tej firmy specjalizują się w dostarczaniu profesjonalnej usługi wysyłania poczty z uwzględnieniem najnowszych dostępnych technologii bezpieczeństwa.
W najnowszym raporcie kładzie się nacisk na przedstawienie danych dotyczących branż eCommerce, fintech, systemów rezerwacyjnych i firm kurierskich. To właśnie te sektory stanowią zdecydowaną większość wszystkich odbieranych wiadomości przez przeciętnych „Kowalskich i Nowaków”.
W jaki sposób sklepy e-Commerce, systemy rezerwacyjne, fintechy oraz firmy kurierskie w Polsce zabezpieczają się przed podszywaniem się pod ich domeny wysyłkowe? Co jeszcze mogą zrobić, aby wpisywać się w najnowsze trendy związane z bezpieczeństwem komunikacji? Między innymi na te pytania odpowiada raport.
W raporcie wyjaśniono szczegółowo czym są zabezpieczenia SPF, DKIM, DMARC, S/MIME i uzupełniono je o przykłady największych ataków phishingowych ostatnich lat, które dotykały polskie i zagraniczne firmy firm:
- Polska Grupa Zbrojeniowa ofiarą phishingu na 4 mln.
- Milion laptopów ASUS zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem.
- Luka w zabezpieczeniach kart Visa.
- Ransomware atakujący systemy Linux.
- Kampania phishingowa na PKO BP.
Oprócz interesujących statystyk raport zawiera cenne wskazówki dotyczące prowadzenia bezpiecznej komunikacji zgodnej z globalnymi trendami i zaleceniami providerów pocztowych.
Wierzymy, że dzięki raportom takim jak nasz, coraz więcej firm, zwłaszcza polskich, zdecyduje się na wdrożenie chociażby SPF i DKIM. Eksperci EmailLabs od ponad 6 lat wspierają biznesy online w konfiguracji tych zabezpieczeń.
Katarzyna Garbaciak
Managing Director, EmaiLabs.io
Dlaczego bezpieczeństwo komunikacji e-mail?
Od lat e-maile angażują użytkowników i współtworzą wizerunek firm. Skuteczna komunikacja e-mail decyduje o sukcesie każdego e-biznesu. Odpowiada ona bowiem za sprawną komunikację z klientami, za dostarczanie im spersonalizowanych ofert produktowych czy potwierdzeń zrealizowanych transakcji.
W Polsce bezpieczeństwo komunikacji pozostaje tematem zapomnianym. Zapobieganie ewentualnym problemom niestety przegrywa z „gaszeniem pożarów”. Tymczasem wdrożenie zabezpieczeń ma realny wpływ na dobrą dostarczalność e-mailową.
Na szczęście świadomość w zakresie bezpieczeństwa komunikacji e-mail ewoluuje w dobrą stronę i – jak zapowiadają providerzy pocztowi wraz z globalnymi dostawcami infrastruktury do wysyłki e-mail – najbliższe lata przyniosą pozytywne zmiany w tym zakresie.
Opracowane kompendium wiedzy o zabezpieczeniach komunikacji e-mail zostało połączone z wynikami analizy tego obszaru wśród najpopularniejszych firm w Polsce.
Wraz z zespołem EmailLabs życzymy interesującej lektury!
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy