Raport pt. „Raport bezpieczeństwa email 2020” został przygotowany przez zespół EmailLabs — firmę dostarczającą profesjonalne usługi z zakresu wysyłania i dostarczania poczty z uwzględnieniem najnowszych, dostępnych technologii bezpieczeństwa. Według opinii AVLab opracowany materiał warty jest przeczytania, chociażby ze względu na unikalne badania kilku branż: eCommerce, fintech, systemów rezerwacyjnych i firm kurierskich. To właśnie te sektory stanowią zdecydowaną większość wszystkich odbieranych wiadomości przez przeciętnego Kowalskiego.
Raport zawiera również szczegółowe badanie stosowanych zabezpieczeń – SPF, DKIM, DMARC, S/MIME – które uzupełniono o analizę największych ataków phishingowych ostatnich lat, a także o cenne wskazówki dotyczące prowadzenia bezpiecznej komunikacji zgodnej z globalnymi trendami i zaleceniami providerów pocztowych.
Celem raportu jest nie tylko przedstawienie stanu bezpieczeństwa komunikacji e-mail wśród przodujących firm, ale przede wszystkim poprawa powszechnie stosowanych praktyk i nakreślenie właściwych standardów. Konkretniej, podniesienie świadomości na temat tego, czym to bezpieczeństwo jest oraz co każdy w obszarze swojego biznesu może zmienić, aby jego komunikacja z finalnym użytkownikiem była skuteczniejsza i niezagrożona.
Badanie jest skierowane do ekspertów, entuzjastów bezpieczeństwa, użytkowników końcowych i przede wszystkim do właścicieli domen internetowych.
Podstawą bezpiecznej komunikacji jest uwierzytelnienie domeny za pomocą SPF, DKIM i DMARC. Z raportu można się dowiedzieć, za co odpowiada każde z tych zabezpieczeń i dlaczego są tak istotne.
Ciekawe jest to, że konfiguracja SPF i DKIM w znaczący sposób wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale i samą dostarczalność e-maili na globalne skrzynki.
Trudno dziś wyobrazić sobie zadowalającą dostarczalność wiadomości do Gmaila bez poprawnie skonfigurowanych SPF i DKIM.
– mówi Bartosz Gajewski, ekspert odpowiedzialny za wdrożenia banków i fintechów w EmailLabs.
Dobrym podsumowaniem całego raportu jest wychwycone zdanie:
…to na firmach wysyłających e-maile spoczywa odpowiedzialność za zabezpieczenie tych, którzy nie potrafią sami o swoje bezpieczeństwo zadbać.
Bezpłatny raport w postaci pliku PDF jest dostępny do pobrania na stronie: https://emaillabs.pl/raport-bezpieczenstwa-e-mail-2020/
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy