§1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. AVLab jest niezależnym Serwisem, niepozwiązanym z żadnym producentem oprogramowania antywirusowego.

2. Zarejestrowani użytkownicy mogą komentować wypowiedzi innych użytkowników, wyrażać własną opinię pod warunkiem przestrzegania niniejszego regulaminu.

3. Użytkownik zakładając konto w Serwisie AVLab zgadza się na wysyłanie na podany przez niego adres e-mail treści informacyjnych oraz treści o charakterze informacji handlowej pochodzących od innych podmiotów.

§2. ZASADY OGÓLNE

1. Kategorycznie zabrania się posiadania więcej niż jednego konta na wortalu AVLab.pl oraz na jego innych podstronach należących do AVLab.pl

2. Zabrania się umieszczania treści wulgarnych, nieprawdziwych, pornograficznych, drastycznych, sprzecznych z prawem, etc.

3. Zabrania się umieszczania linków na wortalu, forum lub w innej cześci należącej do wortalu AVLab do nielegalnego oprogramowania w tym programów, gier, filmów i muzyki, itp. Wszystkie nielegalne linki będą w miarę możliwości usuwane. Jednocześnie administracja AVLab.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników AVLab.pl

4. W zamieszczanej treści przez użytkownika zabrania się zamieszczania jakichkolwiek odnośników/treści, dzięki którym dany użytkownik czerpie jakiekolwiek korzyści z w / w tytułu.

5. Obowiązuje zakaz umieszczania reklamy, kryptoreklamy itp. w zamieszczanych przez użytkownika treściach.

6. Istnieje możliwość podania linku do innych serwisów, ale tylko w przypadku dyskusji na ten temat. O usunięciu (lub nie) takiego linku decyduje administrator / moderator.

§3. KOMENTOWANIE

1.  Użytkownicy niezarejestrowani mogą komentować artykuły oraz cytować wypowiedzi innych, o ile funkcjonalność taka jest udostępniona. Komentarze takie będą sprawdzane przez administratora / moderatora.

2.  Użytkownicy zarejestrowani mogą komentować i cytować wypowiedzi innych bez poprzedzającej moderacji. Wypowiedzi takie mogą zostać usunięte i edytowane przez administratora / moderatora, jeśli administrator / moderator uzna taką wypowiedź za szkodliwą dla innych użytkowników wortalu AVLab, wulgarną, sprzeczną z prawdą, obraźliwą, itp.

3. Zabrania się umieszczania na wortalu AVLab tj. w komentarzach, postach, prywatnych wiadomościach oraz w innych częściach wortalu klikalnych linków prowadzących do treści potencjalnie szkodliwych, zawierających oprogramowanie malware lub do zainfekowanych stron www, które mogą wyrządzić szkody na komputerze ofiary. W przypadku złamania tego punktu regulaminu, może się to skończyć ostrzeżeniem lub usunięciem konta. Jeśli chcesz się "podzielić" nowo odkrytym wirusem, skorzystuj się z redakcją.

4. W Serwisie AVLab obowiązuje kategoryczny zakaz promowania artykułów powszechnie postrzeganych, jako pirackie (nielegalne) pod każdą postacią, jak i również udzielania pomocy osobom, które mają problemy z programami nieznanego pochodzenia. Z punktem tym wiąże się również kategoryczny zakaz zamieszczania próśb pomocy użytkownikom posiadającym owe oprogramowanie, co postrzegane jest jako jego promowanie.

§4. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. AVLab nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty, które mogą wystąpić w wyniku lub w związku z korzystaniem z informacjami lub z wyników badań udostępnionych w serwisie AVLab.pl. Dołożyliśmy wszelkich starań w celu zapewnienia poprawności wszelkich informacji.

2. Nazwy oprogramowania podlegają prawnej ochronie praw autorskich, znaków towarowych i patentów. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść na innych stronach internetowych korzystających z naszych testów bez naszej zgody.

3. Żadna część serwisu nie może być kopiowana lub rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób włącznie z kopiowaniem, drukowaniem, foto-kopiowaniem, nagrywaniem na urządzenia przenośne, płyty CD/DVD lub przy użyciu innych środków bez zgody AVLab.pl

4. Dozwolone jest pobieranie, przeglądanie, drukowanie i kopiowanie materiału ze strony na dysk twardy komputera i wykorzystanie go do własnych osobistych, niekomercyjnych celów jako osobiste źródło informacji. Każdy inny rodzaj użycia wymaga uprzedniej zgody AVLab oraz podania linku do strony głównej wortalu www.AVLab.pl

§5. COPYRIGHT

Cała zawartość wortalu tj. teksty, artykuły, dokumenty do pobrania, raporty, grafika, logo, kod strony, modyfikacje, skrypty etc. stanowi własność AVLab.pl  i / lub innych podmiotów / została od nich zakupiona i jest chroniona ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku.