Fortinet zaprezentował zestaw nowych urządzeń FortiGate, przeznaczonych do wdrażania w firmowych kampusach, oddziałach oraz hybrydowych centrach danych. Nowe urządzenia FortiGate 600F, FortiGate 3700F i FortiGate 70F cechują się wyższym współczynnikiem wydajności procesów ochronnych (Security Compute Rating), który umożliwia porównanie szybkości ich pracy z konkurencyjnymi produktami. Oznacza to, że przedsiębiorstwa, dzięki konwergencji platformy sieciowej i bezpieczeństwa, zapewnią sobie lepszy zwrot z inwestycji, większą skalę ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami i wzrost komfortu pracy użytkowników.
Nowe firewalle FortiGate i FortiOS 7.2
FortiGate 600F jest przeznaczony dla obecnych, zmieniających się dynamicznie sieci kampusowych.
- Nowa rodzina urządzeń FortiGate 600F ma możliwości charakterystyczne dla rozwiązań przeznaczonych dla centrów danych.
- Zastosowano tu ulepszoną architekturę procesora sieciowego Network Processor 7 (NP7) oraz wbudowane interfejsy 25 GbE, co zatrzymuje rozprzestrzenianie się zagrożeń wewnątrz sieci bez negatywnego wpływu na wydajność i komfort pracy użytkownika.
- FortiGate 600F zapewnia również inspekcję SSL z prędkością 7 Gb/s oraz usługi ochronne bazujące na sztucznej inteligencji, które ułatwiają wyeliminowanie martwych punktów w sieci.
FortiGate 3700F zapewnia szybkie połączenia między centrum danych a wieloma chmurami.
- Firewall posiada usługę działającego w czasie rzeczywistym środowiska testowego sandbox, co zapobiega nigdy wcześniej niewidzianym atakom przy minimalnym wpływie na działalność operacyjną.
FortiGate 70F wspiera transformację brzegu sieci WAN dla oddziałów firmy.
- Urządzenie zostało tak przeprojektowane, aby ułatwić pozyskiwanie komponentów do jego produkcji z alternatywnych źródeł, co jest elementem strategii firmy Fortinet mającej na celu zachowanie odporności na ograniczenia w łańcuchach dostaw.
FortiGate i usługi ochronne FortiGuard bazują na sztucznej inteligencji
Nowe urządzenia integrują się ze wszystkimi wprowadzonymi niedawno w systemie FortiOS 7.2 usługami ochronnymi FortiGuard, bazującymi na sztucznej inteligencji. Jest wśród nich pierwszy w branży, działający w czasie rzeczywistym sandbox, moduł zaawansowanej ochrony urządzeń pracujących w środowiskach technik operacyjnych (OT) i Internetu Rzeczy (IoT), mechanizm wykrywania ognisk infekcji zapewniający natychmiastowe alerty i skrypty polowania na zagrożenia, specjalizowany IPS oraz działający liniowo mechanizm CASB (Cloud Access Security Broker).
Wprowadzono również możliwość skorzystania z SOC jako usługi (SOC-as-a-Service), co zapewnia wykrywanie zagrożeń i automatyzację tego procesu na poziomie 1 (z opcjami wsparcia na poziomach 2 i 3).
Wszystkie usługi ochronne FortiGuard bazują na zaufanych mechanizmach uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i przeprowadzonych niezależnie analizach FortiGuard Labs, a także zintegrowane są w ramach architektury Fortinet Security Fabric, co zapewnia lepszą ochronę przed znanymi i nieznanymi nowatorskimi metodami ataków, prowadzonych na bardzo szerokim obszarze.
FortiGate Network Firewall to coś więcej niż tylko najczęściej wdrażana na świecie zapora sieciowa. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań SD-WAN na rynku, zawierające potężny kontroler brzegowy LAN Edge oraz 5G, a także jedyne w branży uniwersalne rozwiązanie do egzekwowania reguł ZTNA. Co najważniejsze, stanowi ono podstawę jedynej dostępnej obecnie na rynku prawdziwie konwergentnej platformy sieciowej i bezpieczeństwa.
Mechanizmy tej konwergencji są rozbudowywane od ponad 20 lat, a ich stworzenie było możliwe dzięki zaprojektowanym przez Fortinet układom ASIC, zintegrowanym usługom zabezpieczającym oraz opracowanemu od podstaw systemowi operacyjnemu FortiOS, który stosowany w ramach całej architektury Fortinet Security Fabric zapewnia spójność ochrony zarówno w siedzibie firmy, jak i w chmurze.
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy