SpyShelter Silent: nowy produkt bezpieczeństwa typu anty-keylogger od polskiej firmy

Polska firma Datpol stojąca za niezwykle skutecznym oprogramowaniem SpyShelter Premium oraz SpyShelter Firewall udostępniła jeszcze jeden produkt — SpyShelter Silent. Nowe rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują skutecznej ochrony przed wirusami przechwytującymi naciskane klawisze, nawet wtedy, kiedy system jest już zainfekowany szkodliwym oprogramowaniem typu keylogger.

SpyShelter Silent, tak samo jak droższe i bardziej funkcjonalne produkty firmy Datpol, posiada unikalny sterownik szyfrowania klawiszy — sterownik ten szyfruje wszystkie klawisze i wysyła je za pośrednictwem bezpiecznego tunelu bezpośrednio do aplikacji, nie dając żadnych szans na przechwycenie ich innym aplikacjom. W efekcie wszystko co zostanie wpisane na klawiaturze będzie zaszyfrowane — gdyby szkodliwe oprogramowanie przechwyciło wprowadzane dane, wykradziony ciąg znaków przybierze pseudo-losowa formę.

Funkcję szyfrowania klawiszy, która dostępna jest w produktach SpyShelter Silent, SpyShelter Premium i SpyShelter Firewall można wypróbować bezpłatnie przez 14 dni. Po tym czasie, jeśli program nie spełni oczekiwań użytkownika może zostać odinstalowany.

SpyShelter Silent, SpyShelter Premium i SpyShelter Firewall

Nowy produkt SpyShelter Silent jest tylko namiastką możliwości, jaką zapewniają SpyShelter Premium oraz SpyShelter Firewall. Dzięki wbudowanym licznym funkcjom SpyShelter Premium oraz SpyShelter Firewall mogą całkowicie zastąpić tradycyjne oprogramowanie antywirusowe. Bez najmniejszych wątpliwości SpyShelter sprawdzi się w roli strażnika systemu oferując:

  • ochronę systemu i plików systemowych przed modyfikacją, instalacją rootkitów, wstrzykiwaniem kodu,
  • ochronę systemu przed keyloggerami działającymi z poziomu jądra,
  • ochronę przed przechwyceniem obrazu z kamery internetowej oraz dźwięku z wbudowanego głośnika laptopa,
  • ochronę przed zrzutami ekranu,
  • zaawansowany dwukierunkowy firewall,
  • zwiększoną odporność wybranych aplikacji na manipulację ze strony exploitów poprzez ograniczenie im dostępu do plików i rejestru, przechwytywaniu klawiszy oraz podwyższaniu uprawnień.

Bardzo szczegółowa recenzja oprogramowania SpyShelter Firewall jest dostępna na AVLab.

Producent z okazji premiery SpyShelter Silent przygotował kod promocyjny dający 30% zniżki. Do końca października 2017 roku roczna licencja SpyShelter Silent z kodem K1CK8TART, zamiast 12 euro będzie kosztować niecałe 4 euro.
Podobne artykuły

Nieczęsto trafia do nas oprogramowanie, które zupełnie odbiega od powszechnie przyjętych “norm” w...

Komentarze

Obrazek użytkownika Kulfon

Czy SpyShelter Firewall będzie się "gryzł" z posiadanym już przeze mnie Arcabit Internet Security?

Obrazek użytkownika Adrian Ścibor

#1 Nie będzie. Aczkolwiek nie ma konkretnego uzasadnienia, abyś używał Arcabit i SpyShelter. Jedno z tych dwóch w zupełności wystarczy. Co najwyżej do Arcabit możesz dołożyć SpyShelter Silent z szyfrowaniem klawiszy.

Obrazek użytkownika Kermit

#1 Ja mam taką samą konfigurację i działa bardzo dobrze. Nic się nie gryzie.

Obrazek użytkownika Kermit

#2 Panie Adrianie mam pytanie do Pana jako experta od zabezpieczeń. Czy obecna najnowsza wersja Windows Defendera w windows 10 oraz SpyShelter Firewall w połaczeniu z przeglądarką Edge i smartscreen to dobra wszechstronna konfiguracja jak na domowy komputer dostępny dla wszystkich domowników?

Obrazek użytkownika Adrian Ścibor

#4 Jeżeli użytkownicy będą wiedzieć, co znaczą poszczególne komunikaty, to tak. W zupełności wystarczy. W przeglądarce można się wesprzeć dodatkowo skanerem stron WWW np. Bitdefender Trafficlight (https://www.bitdefender.com/solutions/trafficlight.html), ale dla EDGE to nie zadziała. Można też dołożyć "bezpieczną przeglądarkę" do przelewów (https://avlab.pl/test-antywirusowych-modulow-do-ochrony-bankowosci-inter...), ale nie jest to konieczne.

Obrazek użytkownika Kermit

#5 Dziękuję.
Odnośnie testu modułów bankowości czy SpyShelter był może u Was poddawany podobnym testom? Ciekaw jestem jego ochrony w tej kwestii w porównaniu do rozwiązań z AV.

Obrazek użytkownika Adrian Ścibor

#6 Nie był, ponieważ to jest tego typu zabezpieczenie, gdzie masz zawsze 100% ochrony, o ile nie zezwolisz na szkodliwą akcję. Szczegóły znajdziesz w recenzji. Jest podany link w artykule powyżej.

Obrazek użytkownika Kermit

#7 Mam pytanie jeszcze do Pana czy Arcabit który ma dwa silniki skanujące posiada ochronę behavioralną oraz jaką jakość ochrony prezentuje na androida? Zauważyłem też, że w Waszych testach ogólnie dobrze wypada też Eset IS. Kończą się licencje na domowe sprzęty i jestem w kropce pomiędzy Arcabitem a Esetem na komputery oraz telefon. A na główną maszynę tak jak wyżej pisałem SpyShelter premium. Oczywiście przy Esecie do ochrony bankowości używałbym zgodnej przeglądarki np. internet explorer bądź firefox i która z tych będzie bezpieczniejsza lub mniej podatna? Przepraszam za tak długie wypociny i proszę o poradzę w owych kwestiach gdyż w dużej mierze polegam też na recenzjach AVLAB

Obrazek użytkownika Adrian Ścibor

#8 Nie wiem nic o ochronie Arcabit na Androidzie. Już wkrótce, bo w połowie listopada opublikujemy dwa duże testy:
1. Test skanerów na żądanie - prosty test, ale takie narzędzia są ciągle wykorzystywane
2. Test ochrony przed malware fileless - zaprezentujemy ataki wykorzystujące wirusy uruchamiane bezpośrednio w RAM (baz zapisywania plików na dysku). Odwzorowaliśmy prawdziwy scenariusz ataków i narzędzia stosowane przez hakerów / autorów szkodliwego oprogramowania.

Będziesz więc miał kolejny materiał do porównania Arcabit i ESET. Poza tym, przygotowujemy też recenzję najnowszego ESET 11, która pojawi się po opublikowaniu testów.

Z tych dwóch wymienionych, co do przeglądarki do bankowości - Chrome będzie najbezpieczniejsza. Naprawdę, odpuść sobie niewspierany już Internet Explorer.

Dodaj komentarz