Angielski lab Dennis Technology Labs opublikował porównawcze wyniki testów dynamicznych 10 programów antywirusowych. Badanie zostało przeprowadzone od lipca do września 2014 roku w systemie Windows 7 SP1 x64. Celem testów dynamicznych jest porównanie skuteczności programów antywirusowych (zintegrowane rozwiązania Internet Security i oprogramowanie Free Antivirus). Wyniki pokazują, co się stanie, jeśli użytkownik korzysta z jednego z rozwiązań antywirusowych odwiedzi zainfekowaną stronę internetową.
Produkty zostały przetestowane na internetowych zagrożeniach, które były aktywne w czasie testu. Za zgodą producentów przeprowadzono badanie dynamiczne metodami w jak największym stopniu odzwierciedlającymi prawdziwe warunki z użyciem oprogramowania antywirusowego w życiu codziennym.
Warto dodać, że laboratorium Dennis Technology Labs jest członkiem międzynarodowej grupy zajmującej się standaryzacją testów oprogramowania antywirusowego -AMTSO (Anti-Malware Testing Standards Organization).
Testy antywirusowe
- 360 Internet Security*
- AVG Anti-Virus Free 2014
- avast! Free Antivirus 2014
- Bitdefender Internet Security 2015
- ESET Smart Security 7
- Kaspersky Internet Security 2015
- McAfee Internet Security 2015
- Microsoft Security Essentials 4.5
- Norton Security
- Trend Micro Internet Security 2014
* 360 Internet Security jest programem „gościnnym”. Dennis Technology Labs do swoich testów zawsze wybiera jeden program „gościnnie”.
Powyższy wykres przedstawia ocenę mechanizów ochronnych. Badanie przeprowadzone metodą Dennis Technology Labs jest dość proste. Badacze używali specjalnych aplikacji internetowych do nagrywania interakcji między złośliwą witryną a zabezpieczonym komputerem. Jeśli antywirus zablokował zagrożenie na poziomie przeglądarki, otrzymywał 3 punkty. Jeśli zagrożenie dostało się do systemu i zostało uruchomione automatycznie, ale program je wykrył i usunął, otrzymał 2 punkt. Jeśli zagrożenie zostało zatrzymane, ale były problemy z usunięciem – jeden punkt. Jeśli złośliwe oprogramowanie ominęło zabezpieczenia, wynik zmniejszano o 5 punktów. Tak więc, produkt mógł zdobyć maksymalnie 300 puntków, lub – 500.
Wykres przedstawia zalezności zablokowania strony w przeglądarce (zielony), zablokowania wirusa już na dysku (żółty) i zainfekowanie systemu (czerwony).
Pełny raport do pobrania: http://www.dennistechnologylabs.com/reports/s/a-m/2014/DTL_2014_Q3_Home.1.0.pdf
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy