Firma Trend Micro jako pierwszy producent oprogramowania wprowadziła mechanizm uczenia maszynowego „wysokiej jakości”. Ta wyjątkowa metoda polega na analizowaniu plików zarówno przed ich wykonaniem, jak i w czasie wykonywania, z zastosowaniem funkcji „redukcji szumów” takich jak sprawdzanie stanu i tworzenie tzw. białych list w celu wyeliminowania fałszywych alarmów.
W tym rozwiązaniu zastosowano sprawdzone metody szybkiej identyfikacji niegroźnych danych i znanych zagrożeń, a także zaawansowane techniki, takie jak kontrola aplikacji, zapobieganie lukom w zabezpieczeniach, analiza zachowań i uczenie maszynowe. Dzięki temu można szybciej i dokładniej zidentyfikować nieznane dotąd typy zagrożeń, unikając przy tym największej zmory nowoczesnych systemów wykorzystujących sztuczną inteligencję – fałszywych alarmów.
Szacuje się, że skala ataku jednej z odmian ransomware osiągnęła 100 tysięcy komputerów dziennie. Dynamicznie pojawiające się problemy, w powiązaniu z dużą łączną liczbą ataków i faktem, że codziennie identyfikowanych jest ponad 500 tysięcy nowych zagrożeń sprawiają, że przedsiębiorstwa pragnące chronić swoje zasoby stają przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Mimo haseł głoszonych przez niektórych dostawców nie istnieje jeden uniwersalny środek do zwalczania najróżnorodniejszych zagrożeń informatycznych — każdy nowy rodzaj ataku wymaga zastosowania odpowiednio skonstruowanych technik.
Rozwiązanie XGen do ochrony punktów końcowych jest obecnie dostępne w ramach pakietów Trend Micro Smart Protection. Pakiety te zawierają zintegrowane zestawy funkcji ochrony punktów końcowych, poczty elektronicznej i bram internetowych. Zapewniają one bezpieczeństwo użytkowników podczas wykonywania codziennych obowiązków, a także udostępniają scentralizowane mechanizmy widoczności i kontroli, ułatwiające szybką reakcję personelu informatycznego. Firma Trend Micro, która ma 28-letnie doświadczenie i zabezpiecza ponad 155 milionów urządzeń końcowych na całym świecie, zamierza w dalszym ciągu prowadzić intensywne prace zmierzające do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie.
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy