Jak zwiększyć poziom wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa? Od czego zacząć, aby znaleźć swoją pierwszą podatność? Jak nauczyć się programować bezpieczne aplikacje? Najlepiej skorzystać z wiedzy eksperta, podnosząc własną świadomość na temat zagrożeń i sposobów zabezpieczenia przed nimi. Na te oraz inne pytania odpowie Maciej Kofel ze Szkoły Security — wieloletni praktyk z branży bezpieczeństwa komputerowego, obecnie pentester i trener.
W imieniu Macieja zapraszamy naszych Czytelników na webinarium, które będzie wstępem do podstawowego kursu znajdowania podatności. Webinarium rozpocznie się 16 grudnia 2019 o godzinie 20:30.
Zapisów można dokonywać na stronie: https://szkolasecurity.pl/webinar/
Cyberbezpieczeństwo będzie w cenie
W opinii firmy Infosecurity (ISC) obecnie na całym świecie brakuje ok 2.9 mln wykwalifikowanych specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Badania prowadzone przez instytut pokazały, że do końca 2022 roku niedobór ten powiększy się o kolejne 1.8 mln ekspertów. Na największe braki cierpieć będą rynki azjatyckie (zapotrzebowanie na 2.14 mln specjalistów bezpieczeństwa IT), Północna Ameryka (498.000), rejon Europy Środkowej z Polską (142.000) oraz Ameryka Łacińska (136.000). Szacuje się, że w całej Unii Europejskiej deficyt ten może sięgać nawet 900 tys. ekspertów. Z kolei jak podaje dziennik Rzeczpospolita, w Polsce brakuje ich około 50 tys.
Inne tegoroczne badanie firmy Gartner wskazuje, że niedobór specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa IT to najpoważniejsze nowe ryzyko dla firm i organizacji. Rynek cyfrowy rozwija się tak szybko, że na coraz więcej stanowisk brakuje wykwalifikowanych chętnych. Z kolei według niedawnego badania ISACA 59% firm ma nieobsadzone stanowiska związane z cyberbezpieczeństwem. Natomiast Frost & Sullivan przewiduje, że do 2020 roku niedobór pracowników w tym obszarze wyniesie aż 1,5 miliona.
Dlaczego SzkolaSecurity.pl?
W trzeciej edycji kursu „Testowanie Bezpieczeństwa Web Aplikacji” będzie kładziony nacisk na aspekty przygotowawcze, czyli jak zbudować swoje pierwsze środowisko testowe, oraz z jakich narzędzi korzystać.
Kurs jest prowadzony przed doświadczonego testera aplikacji. Maciej Kofel zaczynał pracę w działach takich jak Security Monitoring czy Vulnerability Management, gdzie poznawał stronę defensywną bezpieczeństwa. Z kolei w ostatnich kilku latach działa po stronie ofensywnej, przeprowadzając testy penetracyjne aplikacji webowych i infrastruktury. W roli pentestera szlifował swoje umiejętności w sektorze bankowym, w consultingu, a także w Software House.
Webinarium jest wirtualnym spotkaniem przygotowawczym do 12-tygodniowego kursu, na którym każdy uczestnik dowie się:
- Jak postawić swoje pierwsze środowisko do testów?
- Jakie narzędzie są przydatne w pracy pentestera?
- Jak znaleźć swoją pierwszą podatność?
- Co zrobić z luką?
- Jak wyeliminować problem?
Cena 12-tygodniowego kursu to 775 PLN, ale autor szkolenia dla uczestników webinarium przewidział specjalne oferty. Dodatkowo uczestnicy kursu otrzymają:
- Materiały podzielone na moduły/lekcje.
- Możliwość dzielenia się pracami domowymi oraz problemami z uczestnikami kursu oraz prowadzącym.
- Live Call (udostępniona zostanie platforma do rozmów online), gdzie kursanci będą mogli na żywo porozmawiać o danym zagadnieniu.
- Dostęp do wielu nagrań wideo i dodatkowych materiałów (również z poprzednich edycji kursu).
- Cotygodniowe zadania domowe, dzięki którym będzie można przekuć teoretyczną wiedzę w konkretną praktykę.
Kurs jest skierowany do początkujących entuzjastów bezpieczeństwa, jak również do ludzi, którzy chcą się kształcić w kierunku testowania bezpieczeństwa aplikacji. Szkolenie pozwoli również usystematyzować uczestnikowi wiedzę w zakresie bezpieczeństwa web-aplikacji i infrastruktury.
Profil trenera można znaleźć na LinkedIn. Maciej prowadzi również podcast, gdzie zaprasza ludzi z branży bezpieczeństwa, którzy opowiadają o swojej drodze do zawodu. Podcast jest skierowany dla osób dopiero stawiających pierwsze kroku w branży cyberbezpieczeństwa: https://anchor.fm/szkolasecurity
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy