Zapisy na webinarium i kurs pentestera: Jak znaleźć swoją pierwszą podatność?

10 grudnia, 2019

Jak zwiększyć poziom wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa? Od czego zacząć, aby znaleźć swoją pierwszą podatność? Jak nauczyć się programować bezpieczne aplikacje? Najlepiej skorzystać z wiedzy eksperta, podnosząc własną świadomość na temat zagrożeń i sposobów zabezpieczenia przed nimi. Na te oraz inne pytania odpowie Maciej Kofel ze Szkoły Security — wieloletni praktyk z branży bezpieczeństwa komputerowego, obecnie pentester i trener.

W imieniu Macieja zapraszamy naszych Czytelników na webinarium, które będzie wstępem do podstawowego kursu znajdowania podatności. Webinarium rozpocznie się 16 grudnia 2019 o godzinie 20:30.

Zapisów można dokonywać na stronie: https://szkolasecurity.pl/webinar/

Cyberbezpieczeństwo będzie w cenie

W opinii firmy Infosecurity (ISC) obecnie na całym świecie brakuje ok 2.9 mln wykwalifikowanych specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Badania prowadzone przez instytut pokazały, że do końca 2022 roku niedobór ten powiększy się o kolejne 1.8 mln ekspertów. Na największe braki cierpieć będą rynki azjatyckie (zapotrzebowanie na 2.14 mln specjalistów bezpieczeństwa IT), Północna Ameryka (498.000), rejon Europy Środkowej z Polską (142.000) oraz Ameryka Łacińska (136.000). Szacuje się, że w całej Unii Europejskiej deficyt ten może sięgać nawet 900 tys. ekspertów. Z kolei jak podaje dziennik Rzeczpospolita, w Polsce brakuje ich około 50 tys.

Inne tegoroczne badanie firmy Gartner wskazuje, że niedobór specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa IT to najpoważniejsze nowe ryzyko dla firm i organizacji. Rynek cyfrowy rozwija się tak szybko, że na coraz więcej stanowisk brakuje wykwalifikowanych chętnych. Z kolei według niedawnego badania ISACA 59% firm ma nieobsadzone stanowiska związane z cyberbezpieczeństwem. Natomiast Frost & Sullivan przewiduje, że do 2020 roku niedobór pracowników w tym obszarze wyniesie aż 1,5 miliona.

Postaw swoje pierwsze kroki w cyberbezpieczeństwie z Maciejem Kofelem ze SzkolaSecurity.pl. Zapisz się na kurs pentestera i poznaj nowych ludzi, którzy mają takie same zainteresowania.

Dlaczego SzkolaSecurity.pl?

W trzeciej edycji kursu „Testowanie Bezpieczeństwa Web Aplikacji” będzie kładziony nacisk na aspekty przygotowawcze, czyli jak zbudować swoje pierwsze środowisko testowe, oraz z jakich narzędzi korzystać.

Kurs jest prowadzony przed doświadczonego testera aplikacji. Maciej Kofel zaczynał pracę w działach takich jak Security Monitoring czy Vulnerability Management, gdzie poznawał stronę defensywną bezpieczeństwa. Z kolei w ostatnich kilku latach działa po stronie ofensywnej, przeprowadzając testy penetracyjne aplikacji webowych i infrastruktury. W roli pentestera szlifował swoje umiejętności w sektorze bankowym, w consultingu, a także w Software House.

Webinarium jest wirtualnym spotkaniem przygotowawczym do 12-tygodniowego kursu, na którym każdy uczestnik dowie się:

  • Jak postawić swoje pierwsze środowisko do testów?
  • Jakie narzędzie są przydatne w pracy pentestera?
  • Jak znaleźć swoją pierwszą podatność?
  • Co zrobić z luką?
  • Jak wyeliminować problem?

Cena 12-tygodniowego kursu to 775 PLN, ale autor szkolenia dla uczestników webinarium przewidział specjalne oferty. Dodatkowo uczestnicy kursu otrzymają:

  • Materiały podzielone na moduły/lekcje.
  • Możliwość dzielenia się pracami domowymi oraz problemami z uczestnikami kursu oraz prowadzącym.
  • Live Call (udostępniona zostanie platforma do rozmów online), gdzie kursanci będą mogli na żywo porozmawiać o danym zagadnieniu.
  • Dostęp do wielu nagrań wideo i dodatkowych materiałów (również z poprzednich edycji kursu).
  • Cotygodniowe zadania domowe, dzięki którym będzie można przekuć teoretyczną wiedzę w konkretną praktykę.

Kurs jest skierowany do początkujących entuzjastów bezpieczeństwa, jak również do ludzi, którzy chcą się kształcić w kierunku testowania bezpieczeństwa aplikacji. Szkolenie pozwoli również usystematyzować uczestnikowi wiedzę w zakresie bezpieczeństwa web-aplikacji i infrastruktury.  

Profil trenera można znaleźć na LinkedIn. Maciej prowadzi również podcast, gdzie zaprasza ludzi z branży bezpieczeństwa, którzy opowiadają o swojej drodze do zawodu. Podcast jest skierowany dla osób dopiero stawiających pierwsze kroku w branży cyberbezpieczeństwa: https://anchor.fm/szkolasecurity

PODZIEL SIĘ:

Czy ten artykuł był pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, aby zagłosować!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak na razie nikt nie podzielił się opinią.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się na newsletter i odbierz unikatowy poradnik

„Jak bezpiecznie funkcjonować w cyfrowym świecie”

Wyrażam zgodę na przesłanie oferty drogą telefoniczną przez IT Partners security sp. z o.o. z siedzibą Katowicach ul.Padereskiego 35 na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Wyrażam zgodę na przesłanie oferty drogą mailową przez IT Partners security sp. z o.o. z siedzibą Katowicach ul.Padereskiego 35 na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

[ninja_tables id=”27481″]