TeamViewer, oprogramowanie znane głównie z udzielania zdalnego dostępu, łączenia się z innymi komputerami i urządzeniami przez sieć, współdzielenia plików, rozpoczyna współpracę z Malwarebytes – producentem rozwiązań cyberbezpieczeństwa. Współpraca ma na celu zaoferować subskrybentom TeamViwer ochronę punktów końcowych, monitorowanie zagrożeń, zdalne zarządzanie wykrytymi nieprawidłowościami, reagowanie na incydenty (EDR + MDR).
Nowe produkty TeamViewer Endpoint Detection and Response (EDR) oraz TeamViewer Managed Detection and Response (MDR) oferowane są bieżącym oraz nowym klientom TeamViewer, którzy nie posiadają wykwalifikowanego zespołu IT do ciągłego monitorowania bezpieczeństwa zasobów firmowych.
Pod maską TeamViewer EDR i MDR znajduje się produkt ThreatDown przeznaczony do zabezpieczania środowisk roboczych w małych, średnich i dużych firmach. Do głównych składników tego produktu możemy zaliczyć EDR, izolację urządzeń, wycofywanie zmian wskutek aktywności ransomware z ostatnich 72 godzin, zarządzanie podatnościami, graficzne śledzenie zmian spowodowane przez złośliwe oprogramowanie i wiele innych.
Malwarebytes w roku 2023 utworzyło nowe rozwiązanie ThreatDown, którego głównym celem jest dostarczenie zaawansowanych technologii bezpieczeństwa przy jednocześnie łatwym zarządzaniu przez administratorów. Jest to też próba oddzielenia portfolio biznesowego od oprogramowania dla użytkowników indywidualnych.
TeamViewer do użytku prywatnego oferowany jest bezpłatnie. Ma ponad 640 tys. subskrybentów. Siedziba główna producenta zlokalizowana jest w Niemczech – zatrudniają ponad 1500 osób, a w 2023 r. osiągnęli przychód w wysokości 627 milionów euro.
ThreatDown z nagrodami m.in. od AVLab Cybersecurity Foundation
W testach z serii Advanced In-The-Wild Malware Test regularnie testujemy oprogramowanie ThreatDown oraz Malwarebytes Premium (zobacz porównanie tych rozwiązań). W najnowszej, wrześniowej edycji testu, oba produkty uzyskały najwyższy wskaźnik blokowania złośliwego oprogramowania krążącego w Internecie, w dodatku charakteryzowały się niezłym czasem całkowitej neutralizacji zagrożeń.
Tutaj chcemy dodać, że jako jedyny lab na świecie badamy także czas reagowania na zagrożenie i naprawę incydentu (z angielskiego Remediation Time). Mierzymy Remediation Time dla każdego testowanego produktu domowego i firmowego, aby dokładniej wskazać różnice pomiędzy oprogramowaniem ochronnym w starciu z zagrożeniami in-the-wild pochodzącymi z Internetu.
Skuteczność obu rozwiązań wynika z technik opartych na regułach z metodami behawioralnymi i sztucznej inteligencji, które do tej pory w naszych testach regularnie zatrzymują zagrożenia na każdym etapie testu (przed uruchomieniem lub po uruchomieniu zagrożenia w środowisku Windows 11). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych testach ze wspomnianej serii, odwiedź naszą stronę z ofertą.
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 2 razy