Firma Bitdefender posiadająca prawie 500 milionów aktywnych użytkowników udostępniła zaktualizowane aplikacje zabezpieczające dla konsumentów i mikro firm z linii 2018. Zmodernizowaniu uległa ochrona w zakresie wykrywania zagrożeń typu ransomware oraz nadzór nad prywatnością użytkowników w sieci.

Zaczynając od oprogramowania dla Windows, tj. Bitdefender Antivirus Plus 2018, Bitdefender Internet Security 2018, Bitdefender Total Security Multi-Device 2018 i Bitdefender Family Pack, nowe produkty zawierają:

 • ulepszoną, opartą o podwójną warstwę ochrony (Advanced Threat Defense i Threat Intelligence Platform) technologię wykrywania zagrożeń typu ransomware, która w wersji 2018 wreszcie została domyślnie włączona,
 • ulepszoną ochronę dostępu do kamer internetowych (warto zajrzeć do ustawień i włączyć powiadomienia podczas próby uzyskania przez program dostępu do kamery),
 • automatyczne skanowanie podłączonych dysków i urządzeń,
 • antyspam, którego skuteczność potwierdziliśmy w poświęconym artykule na temat identyfikowania i ochrony przed spamem,
 • skaner podatności wykrywający: brak łatek bezpieczeństwa Windows, nowe wersje zainstalowanych programów (m.in. przeglądarek, odtwarzaczy multimediów! i grafiki), słabe hasła do konfiguracji routera i systemu,
 • legendarny już skaner przed stronami typu phishing i scam (HTTP i HTTPS),
 • szyfrowanie plików,
 • rozbudowany menadżer haseł integrujący się z przeglądarkami (do automatycznego uzupełniania pól z loginem i hasłem),
 • przeglądarkę SafePay do internetowej bankowości (zobacz recenzję oraz specjalistyczny test),
 • ochronę rodzicielską,
 • bezpieczne i trwałe kasowanie plików,
 • moduł optymalizujący stan systemu Windows.

Za polonizację programu odpowiedzialny jest dystrybutor z Polski, firma Marken Systemy Antywirusowe. Entuzjaści bezpieczeństwa mogą już teraz zacząć testować programy Bitdefender 2018 i cieszyć się bardzo dobrą ochroną potwierdzoną przez testy AVLab.

Programy dostępne są do pobrania z konsoli Bitdefender Central.

Interfejs w całej okazałości.
AUTOR:

Adrian Ścibor

Podziel się

Komentarze

Suchy pon., 17-07-2017 - 15:38

Przecież Polskojęzyczna wersja 2018 już jest od paru dni. Wystarczy ściągnąć ją z Bitdefender central. Co gadacie, że trzeba czekać parę miesięcy?

Adrian Ścibor pon., 17-07-2017 - 16:00

@#1 Masz rację. Może dlatego, że mam system po angielsku i nie zauważyłem wyboru języka. Domyślnie jest ustawiany na język systemu. Faktycznie jest i konsola Bitdefender Central po polsku, instalator i interfejs antywirusa.

Zyga pon., 17-07-2017 - 21:09

Najbardziej mnie wkurza to, że nie można normalnie zaktualizować tylko najpierw trzeba wywalić starą wersję a potem zainstalować nową. Już sama myśl, że na nowo trzeba konfigurować odpycha przed działaniem.....

Zyga pon., 17-07-2017 - 22:14

Zmusiłem się.
Pierwsza rzecz - włącza się szybciej z systemem jak 2017 ale nadal nie od razu.
Druga sprawa - jest bardziej upierdliwy. Osiągnął poziom Eseta. A wcześnie zapomniałeś że go masz. Upierdliwość przez ochronę ransomware. Każda aplikacja domyślnie jest blokowana - foobar, windows media player, qnapi itp. W sumie każda która rusza jakiś plik, który mamy chroniony w folderze, który dodaliśmy do ochrony ransomware. I po kolei każde włączenie czegoś - blokowanie, wchodzenie w ustawienia i trzeba zezwolić. Pewnie po czasie już upierdliwości nie bedzie jak sobie go po swojemu skonfigurujemy. Najważniejsze, żeby był skuteczny jak był dotąd. Bo złego słowa powiedzieć nie mogę ;)

Adrian Ścibor wt., 18-07-2017 - 07:40

@#3 I tak nie ma zbyt wiele co konfigurować. To nie to co kiedyś, kilka lat temu. Niemniej, B to jeden z lepszych dostępnych AV dla konsumentów.

G pt., 21-07-2017 - 08:50

Przydałyby sie większe testy. Mamy te robione przez was całkiem niedawno oraz inne testy przeprowadzane przez inne firmy, ale nie wiadomo jak jest z wydajnością. Raz mówią, że Bitdefender jest ciężkawy, a innym razem że jest dosyć lekki.

Jakaś dłuższa recenzja takżeby się przydała, bo nowości jest tutaj całkiem dużo. Dużo jest również bezpłatnych narzędzi udostępnianych za darmo przez Bitdefendera. jednym słowem pakiet świetny, ale brakuje dużego opisu tego wszystkiego. No i nie możemy zapominać o innych systemach operacyjnych i zarządzaniu wszystkim z chmury.