„Stare za nami, nowe przed nami” – z takim hasłem ruszamy z kolejnym noworocznym konkursem. Jeżeli macie już dość swoich antywirusów i chcecie wypróbować wreszcie coś nowego (a może nawet lepszego :-), jest to doskonała okazja, aby na święta Bożego Narodzenia i nowy Anno Domini 2017 sprawić sobie solidną i nowoczesną ochronę komputera.

Drodzy Czytelnicy, mamy do rozdysponowania 50 licencji na pakiet Arcabit Home Security dla 3 urządzeń (z systemami Windows i Android). Zasady konkursu są następujące:

Wystarczy, że na tej stronie konkursowej udzielicie odpowiedzi na kilka krótkich pytań, dzięki którym producent uzyska pomocne informacje w rozwoju naszego polskiego antywirusa. Prosimy o szczere odpowiedzi i bez niepotrzebnego pośpiechu.

Uczestnicy konkursu, których odzew będzie bezużyteczny (w stylu: „d**a, d**a, d**a...”) nie wezmą udziału w losowaniu. Natomiast o tym, kto otrzyma roczną licencję na pakiet Arcabit Home Security zdecyduje szczęśliwy traf (algorytm losujący).

Kilka słów o Arcabit Home Security

Biorąc pod uwagę zagrożenia krypto-ransomware, antywirusy marki Arcabit są na dzień dzisiejszy jednymi z lepszych (jeśli nie najlepszych). Wielokrotnie potwierdzaliśmy skuteczność mechanizmu SafeStorage, który odgrywa kluczową rolę w aplikacjach bezpieczeństwa polskiej firmy Arcabit. Dlatego też pakiet Arcabit Home Security szczególnie polecamy tym osobom, które w przeszłości miały do czynienia z oprogramowaniem szyfrującym.

Bezbłędna kooperacja monitora antywirusowego i mechanizmu SafeStorage sprawia, że antywirus Arcabit jest w stanie zatrzymać 99.9% przypadków ataków ransomware. Dział projektowy Arcabit zdaje sobie sprawę, że nigdy nie zdołają zatrzymać 100% ataków i prób infekowania komputerów użytkowników, dlatego opracowali mechanizm pozwalający na przywrócenie danych po ich utracie — a co najistotniejsze — po zaszyfrowaniu przez dowolne odmiany wirusów należących do rodziny ransomware. I bez znaczenia jest zastosowany algorytm szyfrowania, Arcabit potrafi odzyskać te zaszyfrowane pliki w ciągku kilkunastu sekund (modułu SafeStorage nie powinno się traktować na równi z rozwiązaniami do tworzenia kopii zapasowej). 

Z punktu widzenia informatyków najistotniejszy jest fakt, że antywirusy Arcabit dla firm w taki sam sposób chronią pliki i dokumenty w zmapowanych dyskach sieciowych. Pisaliśmy o tym całkiem niedawno. 

Narzędzie SafeStorage to właśnie ten as w rękawie producenta Arcabit, dzięki któremu warto wypróbować polskiego antywirusa.

Więcej informacji o zagrożeniach ransomware oraz o skuteczności antywirusów Arcabit, jak i samego mechanizmu w naszych testach:

a. Wielki test oprogramowania dla domu i dla firm do ochrony przed krypto-ransomware

b. Test bezpłatnych skanerów antywirusowych

Osobom, które poszukują więcej informacji o programach Arcabit polecamy wywiad z Grzegorzem Michałkiem, Prezesem Zarządu firmy Arcabit oraz kontakt z producentem (www.arcabit.pl)

Czas trwania konkursu: od dzisiaj do 09.12.2016 do północy.

AUTOR:

Adrian Ścibor

Podziel się

Komentarze

Shadow The Hedgehog czw., 01-12-2016 - 14:58

Arcabit to nawet spoko Polski antywirus, może od czasu do czasu nie radzi sobie ze wszystkim jak poprzednie stare jego wersje, lecz w nowszych wersjach znacznie sie poprawia i widać zmiany w detekcji zagrożeń oraz w ochronie komputera w czasie rzeczywistym, jest wydajny, nie obciąża systemu, pracuje po cichu, nie przeszkadza w niczym, tania cena na rok ochrony dla 1 stanowiska, największym plusem Arcabita jest: SafeStorage gdyż ta funkcja chroni nasze dane przed szyfrowaniem przez oprogramowanie Ransomware na przykład: CryptoLocker. Może nie wykrywa jeszcze oprogramowania Adware i instalujących sie reklam, lecz Adblock bardzo by sie przydał do blokowania denerwujących reklam które wprowadzają użytkownika w błąd lub do wyłudzenia danych, nie ma widze na rynku innego dobrego polskiego antywirusa, moja całkowita ocena: 10/10.

Kermit czw., 01-12-2016 - 15:07

Super sprawa! :D

piotrek n. czw., 01-12-2016 - 16:33

Extra konkurs. Jak wygram licencję, to wywalam eseta i przechodzę na Arcabita, bo testuje demowke i to jest na serio bardzo dobry program.

mietek pt., 02-12-2016 - 12:26

Zawsze twierdziłem, że ESET to tylko marketing, ale z niego korzystałem bo wszyscy korzystali. Przełom miałem w sierpniu jak mi pliki poszyfrowało. Dupa blada. panowie z ESETa rozkładali ręce. To po co mi ten cud myśli informatycznej. Poczytałem, poszukałem i przesiadłem się na polskiego antywirusa. Póki co nie mam powodów do narzekań,

Kermit pt., 02-12-2016 - 13:34

@#4 Widzę, że już dwóch kolegów nie zadowolonych z Eseta... 9tka była do kitu.. nawet podczas aktualizacji potrafiła się wyłożyć i nadawała się tylko do reinstalacji..
10tka dużo lepsza.
Ale najbardziej byłem zadowolony z testów Arcabit Internet Security. Jeśli wygram licencję to zostanę już na stałe.
Cieszy mnie rozwój firmy a i konkurs dobrze wpłynie na marketing mam nadzieję i coraz więcej osób będzie korzystać z Arcabita.

Shadow The Hedgehog pt., 02-12-2016 - 16:12

Ja nawet bardzo chętnie zostanę pod ochroną antywirusa Arcabit jak wygram licencje.

Kapselx123 pt., 02-12-2016 - 19:07

Fajny konkurs, chciałbym wygrać i być pod opieką antywirusa który nie pozwoli na zanieczyszczenie komputera. Mam nadzieję że to dobry antywirus i dobrze sobie radzi z ochroną komputera. Pozdrawiam :D

cośtam pt., 02-12-2016 - 22:40

Zobaczymy co tez firma Arcabit korzystająca z silnika Bitdefender wypracowała .Opinie o programach coraz lepsze obciążenie też na dobrym poziomie wiec chyba wart uwagi.

pawel111 śr., 07-12-2016 - 12:15

Ciekawe czy w roku 2017 będzie bardziej popularny.

Adrian Ścibor śr., 07-12-2016 - 12:17

@#9 Na pewno nie będzie mniej popularny. Zresztą, zdradzę, że oprócz komercyjnych wersji MKS będzie nowa odsłona Arcabit. Na początku nowego roku.

Shadow The Hedgehog śr., 07-12-2016 - 15:06

Odinstalacje Arcabita nie ukończyli na 100% poprawnie gdyż po normalnej dezinstalacji wciąż pozostaje parę rzeczy należących do Arcabita na przykład: Pozostaje opcja skanowania pliku lub reputacji i inne ślady, producenci powinni to poprawić przed wersją 2017 roku, gdyż ja sprawdziłem u siebie wersje testową i po odinstalacji okazało się, że niektóre gry działają nieprawidłowo lub system jest mocno spowolniony lub przywracanie systemu z poziomu aktywnego Systemu Windows nie przebiega pomyślnie.

Kermit śr., 07-12-2016 - 15:20

@#10 Podgrzewasz atmosferę to ciekawa wiadomością :] Będą jeszcze jakieś wycieki na ten temat? :D

wwd śr., 07-12-2016 - 15:59

Dziękuję za konkurs.

kaz11 czw., 08-12-2016 - 22:11

Obecnie korzystam z Arcabit Internet Security,który był dołączony do czsopiama PC Format. Wcześniej instalowałem wiele antywirusów, ten jest lekki dla systemu nie przeszkadza w pracy a ochrona na wysokim poziomie. Oczywiście chciałbym wygrać licencję ale jeśli nie, to może kiedyś będzie promocja w jakimś czasopiśmie to na pewno skorzystam. I jeszcze uwaga do producentów - nic nie poprawiać , lepsze jest wrogiem dobrego.

Shadow The Hedgehog sob., 10-12-2016 - 08:05

Dzisiaj konkurs się zakończył, podobnie lista zwycięzców pojawi się już niedługo na wiadomości email lub tutaj.

Adrian Ścibor sob., 10-12-2016 - 09:02

@#15 Lista zwycięzców nie pojawi się, chyba nie będziemy podawać publicznie adresów e-mail? :-) Po prostu roześlemy licencje. Osoby, które brały udział muszą być czujne. Informacje o wysłaniu licencji podamy na kanałach social media.

Shadow The Hedgehog sob., 10-12-2016 - 09:26

owszem, publiczne podawanie adresów email jest niezalecane, bo wiadomo co się może potem dziać. Oby tym razem Arcabit był na dobrym stopniu w detekcji zagrożeń i w ochronie w czasie rzeczywistym, gdyż jego poprzednie wersje były naprawdę słabe i przepuszczały wiele zagrożeń na raz. Bez obrazy, chociaż pozostawianie resztek śladów Arcabita po jego odinstalacji może sprawiać niektórym ludziom trochę kłopotów z systemem operacyjnym. Przynajmniej że napisałem że dzisiaj Konkurs dobiegł końca i z cierpliwością czekamy na licencje.

Adrian Ścibor sob., 10-12-2016 - 09:30

@#17 Wczoraj kontaktowałem się z producentem przy okazji innych tematów i wspominałem o pozostałościach po deinstalacji Arcabit. Powinni się tym zająć i przy następnej aktualizacji zostanie to naprawione.

A co do starych wersji ARcabit - zapomnij. To już nie te czasy, nie ta sama firma, nie ten sam prezes, nie to samo podejście do klientów i ochrony. Było minęło. No i nie tam sam kod antywirusa. Został przepisany na nowo i znacznie poprawiony, co przynosi efekty.

Kermit sob., 10-12-2016 - 10:36

@#16 O co chodzi z tą czujnością? :) Czy jak ktoś będzie wylosowany to chyba dostanie informacje mailową że wygrał prawda? :)

Shadow The Hedgehog sob., 10-12-2016 - 11:03

Rozumiem, dziękuję za informacje. Mam nadzieję, że na pewno już ani 1 ślad nie pozostanie po normalnej dezinstalacji z Dodaj/Usuń Programy.

Shadow The Hedgehog sob., 10-12-2016 - 11:56

Zawsze dostaje każdy zwycięzca informacje o zwycięstwie w konkursie, lecz zanim otrzymasz te wiadomość, musisz czekać z cierpliwością aż szczęśliwy traf wybierze swoich zwycięzców.

Adrian Ścibor sob., 10-12-2016 - 11:58

@#21 Już znam adresy e-mail osób, które dostaną licencję. Czekam tylko na przekazanie nagród przez producenta i zostaną rozesłane tak szybko, jak czas podczas weekendu pozwoli.

Kermit sob., 10-12-2016 - 12:10

Rozumiem :) niezależnie czy się wygra czy nie uważam że soft bardzo dobry. Kto wygra niech się cieszy :)
Swoja drogą dobre posunięcie ze strony producenta jak i AVlab bo to fajna promocja dla Arcabit :)

Adrian Ścibor sob., 10-12-2016 - 12:11

@#23 Licencje już są. Dzisiaj to porozsyłam.

wwd sob., 10-12-2016 - 13:17

Otrzymałem - dziękuję :)

Shadow The Hedgehog sob., 10-12-2016 - 13:29

Ja nie otrzymałem jeszcze licencji, za pewnie później dojdzie lub nie wygrałem konkursu.

Adrian Ścibor sob., 10-12-2016 - 13:30

@#26 Napisz na kontakt małpa avlab.pl i poda mi swój @, który wykorzystałeś w konkursie. Sprawdzę, czy wygrałeś.

Shadow The Hedgehog sob., 10-12-2016 - 13:40

Wszystko zrobione według opisu.

cośtam sob., 10-12-2016 - 16:02

Pogratulować wszystkim którzy wygrali bo mi chyba zabrakło odrobinkę szczęścia przepraszam sprawdzałem nie na tym mailu co trzeba licencja dotarła więc bardzo przepraszam i Wielkie Dziękuję .

kaz11 sob., 10-12-2016 - 14:32

Jestem szczęśliwym zwycięscą w konkursie. Dziękuję za klucz do programu. Strona internetowa avlab dodana do ulubionych.

mike sob., 10-12-2016 - 14:54

@#18 he he... tak? - walczą z tym od czasów mks_vir-a ;-) chyba jednak są inne priorytety - ale trzymam kciuki, może w końcu się uda :-)

Pomoc technicz… sob., 10-12-2016 - 19:56

Poprawka deinstalatora zostanie opublikowana w jednej z najbliższych aktualizacji. @MIKE - musi się w końcu udać ;-)

Olek 12 ndz., 11-12-2016 - 08:06

Wczoraj również otrzymałem licencję,szczere podziękowania. Jednak przy instalacji napotkałem problemy z działaniem aplikacji Arcabit[windows 7 home premium 64 notebook dell inspiron]. Po pierwsze działały 2 zapory,systemowa i programu zabezpieczającego...windows informował mnie o konflikcie zapór. Brak synchronizacji w firefox,znikneły mi zakładki itp. Ogólnie miałem problem z otwieraniem stron.nie działały certyfikaty zabezpieczeń. Postanowiłem wyłączyć systemową zaporę jednak problem nie ustąpił. Zastanawiam się czy problem nie leży po stronie Tp linka...karty sieciowej ponieważ korzystam z Łączności wi-fi w standarcie ac. Wróciłem do antywira kaspersky . Może za parę dni spróbuję jeszcze raz lub oddam komuś licencję..pozdrawiam!

Adrian Ścibor ndz., 11-12-2016 - 09:28

@#33 @#32 Procedura jest następująca. Najpierw należy odinstalować poprzedni AV, restart. Wyczyszczenie pozostałości, restart. Zainstalowanie nowego AV, restart.
Co do tych problemów zapewne wystarczyło wyłączyć ochronę przeglądarki. Arcabit podstawia swój certyfikat, ale jakie problemy wystąpiły to musi sprawdzić producent. W antywirusie Arcabit masz opcję generowania audytu systemowego i wysłania go do producenta z poziomu programu. Postaraj się wykonać te kroki i sądzę, że powinni pomóc. A sieć bezprzewodowa, przez którą masz połączenie z siecią nie ma tu nic do tego.

Olek 12 ndz., 11-12-2016 - 16:21

Spróbuję jeszcze jutro raz. Kasperskiego odinstalowałem ich narzędziem,po restarcie przegląd folderów,usunąłem pozostałości i to samo w rejestrze. Po tym cc cleaner i argente registry cleaner{dobry program pod windę 7}. Nie pomyślałem o przeglądarce,dziwi mnie ten konflikt zapór. Czy w Arcabit jet to całkiem osobna zapora czy tylko wspomaga systemową,to mnie zastanawia. Pozdrawiam serdecznie,jutro ponowię próbę i dam znać jaki będzie efekt...

Adrian Ścibor ndz., 11-12-2016 - 16:24

@#32 @#35 Arcabit ma własną zaporę. A to, że jest włączona ta i systemowa w jednym czasie to tylko problem integracji z Action Center. Niech się producent przyjrzy dokładniej problemowi.

Olek 12 pon., 12-12-2016 - 08:44

Zainstalowałem ponownie Arcabit Home Security ,wszystko działa bez problemu...oprócz tych pracujących 2 zapór. Wykonałem pełny skan,w opcjach zaznaczyłem żeby program skanował archiwa a po wykonaniu pełnego skanu zrobiłem audyt systemu. Odnośnie zapór dostałem informację zwrotną(błyskawicznie)że może występować taki problem pracujących dwóch zapór w systemie,jednak zaleca się aby pracowała jedna gdyż mogą występować problemy w działaniu aplikacji. Wyłączyłem więc zaporę systemową... A teraz pierwsze wrażenia Kaspersky antywirus 2017 kontra Arcabit H.S jeżeli mam na myśli wydajność i komfort pracy na komputerze z windows 7. W skrócie plusy dla Arcabit za błyskawiczną instalację,zaraz po instalacji i otwarciu głównego okna program pobiera aktualizację programu oraz sygnatury wirusów. Również szybki start systemu tak samo jak w Kasprze,przy pełnym skanowaniu sam skan trwał podobnie lecz zdecydowanie procesor odczuł ulgę. Znikome zużycie pamięci i procesora,kolejny plus dla Arcabit a ponad to zauważyłem lepsze parametry internetu(prędkość pobierania przy wi-fi) w kasperskym miałem w porywach 208 mb/s a przy Arcabit osiągam około 240 mb/s...posiadam 250 z Upc. Częstsze aktualizacje w Arcabit,tylko chwalić...Pozdrowionka.

Kermit pon., 12-12-2016 - 11:09

@#37 A ile u Ciebie pobiera Arcabit ram w spoczynku? Bo u mnie na win10 AU ok 170-180 aczkolwiek system i net chodzi bardzo dobrze w porównaniu do Eset 10.
Aktualizacje w AIS zauważyłem są co mniej więcej 3h czyli dobrze :) z reszta ogolnie baaaardzo dobrze oceniam AIS!

jack pon., 12-12-2016 - 14:33

Udało mi się wygrać serial<jupi> 1 raz w życiu coś wygrałem!! Już zainstalowane i mieli moje all dyski zamiast kasperskiego!!DZIĘKI!!

Olek 12 pon., 12-12-2016 - 14:52

U mnie podobny jest pobór ram-u,w tle 5 procesów od AIS.

kaz11 pon., 12-12-2016 - 20:14

U mnie w win7 Centrum Akcji nie widzi AIS , macie podobnie czy to wina mojego systemu?

Adrian Ścibor pon., 12-12-2016 - 20:19

@#32 @#41 W przypadku Windows 10 nie zauważyłem takiego problemu. Zrób audyt z poziomu programu antywirusowego i wyślij zgłoszenie bezpośrednio producentowi.

kaz11 wt., 13-12-2016 - 20:51

Zrobiłem audyt programu, otrzymałem szybką pomoc od producenta. Teraz wszystko jest ok.

Bogdan pon., 19-12-2016 - 13:24

Wreszcie w życiu coś wygrałem. Dziękuję!
Używam w tej chwili bitdefendera, z którego korzystać mogę jeszcze przez blisko 2 miesiące. Czy po tym czasie można będzie aktywować klucz Arcabita?

Adrian Ścibor pon., 19-12-2016 - 13:25

@#44 tak, okres 12 miesięcy licencji liczony jest od dnia aktywacji.