Firma z Redmont nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w opracowywaniu zabezpieczeń dla systemów innych niż Windows. Ma za to sztab programistów oraz budżet, dlatego wydanie produktu pod własnym logo (Microsoft Defender ATP for Mac) było tylko kwestią czasu. W testach bezpieczeństwa, które badają ochronę przed szerokim spektrum złośliwego oprogramowania, antywirus w Windows 10 radzi sobie dobrze (Windows 10 Home i wersja Windows 10 Pro różni się pod względem zaawansowanych funkcji ochrony). Natomiast w testach na ochronę przed różnego rodzaju atakami (chociażby w naszym najnowszym teście), systemowy Windows Defender w dalszym ciągu nie jest tak dobry, jak konkurencja. Co by nie mówić, produkt dla firm, czyli Microsoft Windows Defender APT z centralną konsolą administracyjną, to całkiem inna jakość. W dodatku rozwiązanie otrzymało nową funkcjonalność Threat & Vulnerability Management.
Udostępnienie antywirusa Microsoft Defender ATP for Mac było tylko kwestią czasu. Ukierunkowane ataki stały się powszechnym zjawiskiem na całym świecie. Zdarzają się coraz częściej, dlatego potrzeba dogłębnej analizy zagrożeń, stała się obowiązkowa.
W 2017 roku Microsoft rozpoczął współpracę z firmą Bitdefender. Od tego czasu Windows Defender ATP chroni systemy macOS i Linux. Partnerstwo z firmą Bitdefender, liderem w dostarczaniu technologii ochronnych dla tradycyjnych stacji roboczych oraz wirtualnych desktopów (Virtual Desktop Infrastructure), pozwoliło opracować lekkiego agenta integrującego systemy macOS i Linux z konsolą zarządzającą Windows Defender Advanced Threat Protection oraz z konsolą Bitdefender GravityZone — wielokrotnie nagradzanym rozwiązaniem firmy Bitdefender.
Microsoft Defender ATP for Mac dla firm
Antywirus Microsoft Defender ATP for Mac (na razie tylko dla firm) bazuje na technologii Bitdefendera, która w wielu testach zdobywa regularnie wysokie miejsca. Microsoft na pewno przeanalizował to partnerstwo — a miał z czego wybierać (podobne rozwiązania dostarczają np. Kaspersky, Symantec czy Trend Micro). Kierownictwo zadecydowało, że ze względu na długoletnią reputację w zakresie najwyższej skuteczności wykrywania złośliwego oprogramowania, a także najmniejszej liczby fałszywych alarmów dla macOS i Linux, to właśnie Bitdefender będzie odpowiednim partnerem, który dostarczy technologie i zintegruje niewspierane wcześniej przez Microsoft systemy z konsolą zarządzającą Windows Defender Advanced Threat Protection.
Bitdefender przynależy do organizacji Linux Foundation ze statusem „Srebrnego Uczestnika” i aktywnie działa na rzecz promocji oraz poprawy bezpieczeństwa środowisk wirtualnych i programów Open Source.
Nasi inżynierowie wykonali tytaniczną pracę polegającą na integracji dwóch produktów, aby klienci Microsoft mogli cieszyć się zarządzaniem i nadzorowaniem bezpieczeństwa, nie tylko w przypadku dużych wdrożeń punktów końcowych z Windows, ale także tych z systemami Mac i Linux.
– powiedział Vince Schiavo, wiceprezes ds. Globalnej sprzedaży i marketingu firmy Bitdefender.
Szczegóły o nowym rozwiązaniu Microsoftu dostępne są na stronie: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Windows-Defender-ATP/Announcing-Microsoft-Defender-ATP-for-Mac/ba-p/378010
Więcej informacji o zabezpieczeniach Windows znajduje się na naszym portalu: https://avlab.pl/producent/microsoft
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy