W komunikacie wystosowanym do klientów, PKO Bank Polski ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod bankową instytucję, próbując wyłudzić poufne informacje.

Przypominamy o konieczności zachowania ostrożności wobec wiadomości wysyłanych przez osoby trzecie (np. poprzez serwisy społecznościowe, portale ogłoszeniowe), zawierających prośbę o skorzystanie z przesłanego linku w celu dokonania płatności – linki te mogą kierować na fałszywą stronę pośrednika płatności, a następnie fałszywą stronę Banku.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości związanych z korzystaniem z serwisu internetowego, telefonicznego lub aplikacji mobilnej, należy niezwłocznie skontaktować się z naszą infolinią pod całodobowym numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora).

Dołączamy się do ostrzeżeń banku i przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas analizowania wiadomości e-mail, SMS lub wiadomości na portalach społecznościowych. Linki te mogą prowadzić do serwisów oferujących błyskawiczne płatności na serwerze oszusta:

Fałszywa strona pośrednika płatnosci internetowych.
Fałszywa strona pośrednika płatnosci internetowych.
Fałszywa weryfikacja
Dodatkowe pole weryfikacji konta na fałszywej stronie banku.

Pamiętaj, że bank NIGDY:

  • nie wysyła bezpośrednich wiadomości, prosząc o podanie loginu, hasła, czy czegokolwiek innego;
  • nie informuje o blokadzie konta e-mailem;
  • nie podaje linków do systemu transakcyjnego w e-mailach lub SMS-ach;
  • nie prosi o zalogowanie się na stronie „bez kłódki”;
  • nie prosi o weryfikację za pomocą danych z karty;
  • nie prosi o podanie kilku kodów z karty zdrapki.
AUTOR:

Adrian Ścibor

Podziel się