avast! Mobile Security flaguje bezpieczne aplikacje na Androida

W dniu dzisiejszym oprogramowanie avast! Mobile Security zgłaszało informacje o znalezieniu zagrożenia w nieszkodliwych aplikacjach dla systemu Android (tzw. false positive).

Jak podaje na forum avast, jeden z moderatorów – Filip Havlicek

Zaistniała sytuacja była spowodowana wydaniem błędnych definicji wirusów.

Jednak już godzinę po zgłoszonym zdarzeniu wyszła poprawka definicji, oznaczona numerem: 140109-01, która spowodowała, że błąd ten został naprawiony.

False positive - źródło: ogotay, forum.android.com.pl

Jeżeli nadal masz ten problem w swoim systemie należy przeprowadzić ręczną aktualizację systemu, klikając w oprogramowaniu avast! na: Ustawienia -> Aktualizacje -> Zaktualizuj teraz.

Także polska strona avast! na facebooku informuje o zaistniałym zdarzeniu:

Drodzy użytkownicy avast! Mobile Security. Z przykrością przyznajemy, że mieliśmy problem. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji użytkowników udało nam się go rozwiązać..Użytkownikom, którzy zaobserwowali niepokojące działanie programu (flagowanie legalnych aplikacji) Polecamy zaktualizować avast! Mobile Security wszystkim, którzy zaobserwowali problem. Ustawienia - Aktualizacje - Zaktualizuj teraz. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia.Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej