ESET razem z Microsoftem, Dellem i Facebookiem powalczą o bezpieczeństwo internautów

Firma ESET, od ponad 30 lat, jest globalnym dostawcą rozwiązań antywirusowych, chroniących ponad 110 milionów użytkowników na całym świecie, w tym 4 miliony w Polsce. Teraz ten producent, w ramach porozumienia Cyber Tech Accord, dołączył właśnie do grona firm technologicznych, których celem jest wspólna walka z cyberprzestępczością.

Cyber ​​Tech Accord to porozumienie ponad 40 największych firm technologicznych, m.in. Facebooka, Della, VMWare, Cisco, Oracle, LinkedIna, Microsoftu, Nokii, GitLab, BItdefendera, F-Secure i Trend Micro. Jego głównym zadaniem jest połączenie sił w celu poprawy poziomu cyberbezpieczeństwa ich klientów oraz użytkowników. Cyber ​​Tech Accord ma sprzeciwiać się cyberatakom, pomagać wzmacniać cyberochronę w czasach, w których ataki ransomware na firmy oraz duże przedsiębiorstwa są na porządku dziennym, a świat połączony jest urządzeniami IoT.

Cieszymy się, że staliśmy się członkiem Cyber ​​Tech Accord. Dołączenie do grona firm współtworzących porozumienie potwierdza nasze ponad 30-letnie doświadczenie i zaangażowanie w zakresie ochrony użytkowników, danych oraz urządzeń. Ważne jest, abyśmy mogli podejmować wspólne działania, które będą powstrzymywać cyberprzestępców przed globalnymi atakami, takimi jak WannaCry.

- komentuje Juraj Malcho, CTO w firmie ESET.

Do tej pory odbyły się dwa pierwsze spotkania członków Cyber Tech Accord. W najbliższych miesiącach uczestnicy porozumienia zobowiązali się do stworzenia partnerstw z przemysłem, przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego i badaczami bezpieczeństwa, które mają poprawić wzajemną współpracę technologiczną, pomóc w wykrywaniu luk w zabezpieczeniach oraz umożliwić dzielenie się wiedzą z zakresu występujących cyberzagrożeń.Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej