G DATA wspiera stowarzyszenie działające na rzecz zapobiegania internetowych nadużyciom

Firma G DATA, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT, dołączyła do German Competence Centre against Cyber Crime (G4C). Organizacja zwalczająca cyberprzestępczość powstała z inicjatywy instytucji finansowych (Commerzbank, ING-DiBa i HypoVereinsbank), które połączyły swoje możliwości w celu prowadzenia walki z internetowymi zagrożeniami. G4C działa przy wsparciu niemieckich agend policji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w sieci.

„Udział G DATA czyni naszą organizację jeszcze potężniejszą, gdyż firma z Bochum specjalizuje się w ochronie bankowości internetowej i może wykazać się wysokim poziomem wiedzy w tym zakresie." – zauważa Heiko Wolf, członek zarządu G4C i szef Zarządzania Ryzykiem Informacyjnego w ING-Diba.

Jesteśmy zaszczyceni, że jesteśmy pierwszą firmą spoza sektora finansów, która została partnerem G4C. W pełni podzielamy przekonanie tej organizacji, że walka z cyberprzestępczością jest skuteczna tylko wtedy, gdy zaangażują się w nią firmy z różnych obszarów rynku. Warto wiedzieć, że dzisiejsza ochrona antywirusowa, to znacznie szersze pojęcie niż tylko wykrywanie złośliwego oprogramowania. Wraz z G4C chcemy zatrzymać cyberprzestępczość, co jest z pewnością warte każdego wysiłku” – przekonywał Andreas Lüning, członek zarządu G DATA.

Dzięki dołączeniu G DATA jako partnera do organizacji G4C relacje lidera bezpieczeństwa IT ulegną znacznemu wzmocnieniu, co oznacza wyższy poziom bezpieczeństwa transakcji prowadzonych przez internautów.


 
O G4C

Niezależne stowarzyszenie German Competence Centre against Cyber Crime (G4C) jest centrum kompetencyjnym wyspecjalizowanym w walce przeciwko cyberprzestępczości. Skupia ekspertów, tworzy, system wczesnego ostrzegania oraz jest platformą wymiany wiedzy o cyberzagrożeniach. Dodatkowo wzmacnia sieć inicjatyw działających na rzecz zapobiegania cyberprzestępczości w Niemczech. Fundatorami i założycielami są trzy duże instytucje finansowe – Commerzbank, ING-DiBa i HypoVereinsbank. 

źródło: G DATA

Tagi


Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej