VirusTotal udostępnia nowe skanowanie stron pod kątem phishingu

Google - właściciel znanego serwisu VirusTotal do skanowania plików i linków zintegrował ze swoim skanerem URL nowe narzędzie do skanowania stron www zawierających możliwy phishing.

W ubiegłym tygodniu do funkcjonalności VirusTotal dodano nowe praktyczne narzędzie OpenPhish, które zostało stworzone przez firmę FraudSense. API silnika antywirusowego tej firmy zostało zintegrowane z VT kilka tygodni temu, a niedawno do wolnego repozytorium dodano strony phishingowe wykryte dzięki technologii FraudSense.

OpenFish to bezpłatna usługa, która zapewnia ciągły aktualizowany kanał globalnych adresów phishingowych wykrytych przez technologię FraudSense, aktualizowanych na bieżąco w czasie rzeczywistym.

Usługa ta zapewnia bezpośredni dostęp do zastrzeżonej technologii wykrywania phishingu. Na podstawie koncepcji poznawczych, sztucznej inteligencji i aktywnego uczenia się, technologia automatyzuje tradycyjny pracochłonny proces i umożliwia detekcję w czasie rzeczywistym stron phishingowych.

Najważniejsze cechy OpenFish to:

  • Wczesne wykrywanie nowych stron phishingowych, nieudokumentowanych
  • Dokładne określanie ukierunkowanego phishingu w daną firmę
  • Wykrywanie phishingu w różnych językach


Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli zajmujesz się sprzedażą rozwiązań zabezpieczających, jesteś dystrybutorem, autoryzowanym partnerem lub producentem i chciałbyś na portalu AVLab zaprezentować swoje portfolio gronu potencjalnych odbiorców, zareklamować wydarzenie, oprogramowanie, sprzęt lub inne usługi — po prostu napisz do nas. A może mialeś/aś do czynienia z ransomware? Pomagamy też w odszyfrowaniu plików.
Czytaj więcej