AV-TEST opublikował wyniki z testu 21 programów antywirusowych. Badanie został przeprowadzone w maju i w czerwcu 2015 roku w systemie Windows 8.1 64-bit. Programy zainstalowane na ustawieniach domyślnych mogły w dowolnej chwili aktualizować bazy wirusów oraz własne pliki, a także korzystać z technologii w chmurze. Test, jak zwykle odzwierciedlał realistyczny scenariusz korzystania z aplikacji zabezpieczających w czasie rzeczywistym.
Badanie jak zawsze podzielone było na trzy części:
1. Ochrona w czasie rzeczywistym
- Sprawdzano ochronę przed zagrożeniami 0day. W maju i w czerwcu do testu użyto 167 próbek.
- Druga część ochrony sprawdzała wykrywalność 22449 zagrożeń wykrytych w ostatnich czterech tygodniach przed testem.
2. Wydajność
- Testerzy sprawdzali wpływ aplikacji antywirusowych na szybkość wczytywania się stron www, pobierania plików, instalowania i uruchamiania programów oraz kopiowania danych.
3. Użyteczność
- W badaniu tym sprawdzana jest „użyteczność” oprogramowania antywirusowego – fałszywe alarmy generowane na podstawie otwierania 500 stron internetowych, 1 177 947 czystych plików użyto do skanowania on-demand, po 39 próbek dla sprawdzenia, czy program antywirusowy nie generuje fałszywych alarmów podczas uruchamiania i instalowania aplikacji.
Bardzo szczegółowa metodologia AV-TEST opisana jest w artykule pt. „Jak AV-TEST testuje antywirusy – metodologia i narzędzia”.
A wyniki z testu pod tym adresem: https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-8/june-2015/
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy