Zespół AV-TEST przetestował 26 antywirusów dla smartfonów z systemem Android. Badanie miało na celu sprawdzić wykrywalność złośliwego oprogramowania i użyteczność, czyli wpływ aplikacji antywirusowych na spowolnienie mobilnego systemu operacyjnego urządzenia oraz podatność na fałszywe alarmy.
 
Antywirusy w teście na ochronę miały za zadanie przeskanować około 6000 próbek (3336 próbek z wirusami testowanymi w czasie rzeczywistym i 2433 próbek z wirusami odkrytymi w ciągu ostatnich 4 tygodni).

 W teście na użyteczność (usability) oceniano, jak bardzo aplikacja antywirusowa wpływa na stabilność i czy nie generuje fałszywych ostrzeżeń. W teście tym wykorzystano 3000 złośliwych aplikacji - 1999 bróbek ze sklepu Google Play i 960 próbek pochodzących od firm trzecich. 

Analizując wyniki należy wyróżnić jedenastu producentów, którzy zdobyli po 6 pkt w ochronie i użyteczności: AhnLab, Antiy, Baidu, Bitdefender, Cheetah Mobile (Clean Master), ESET, G Data, KasperskyLab, Norton, Qihoo 360 i Trend Micro.
 
Pełny raport


AUTOR:

Mati2000

Podziel się